Як навчитися вишивати хрестом.

Одним з найдавніших видів рукоділля є вишивка хрестиком. В будинках наших бабусь і дідусів можна знайти вишиті подушки і рушники. Але й зараз такі предмети користуються популярністю. В магазинах продаються набори для вишивання хрестом цілих картин. Для одних подібне заняття - хобі, для інших - можливість створення краси, а для когось - засіб заробітку. Але в кожному разі це дуже трудомісткий процес, що вимагає терпіння, посидючості і уважності.
Вам знадобиться
  • 1. Щільний білий матеріал (краще бавовна), відповідний розміру обраного малюнку.
  • 2. Канва.
  • 3. П'яльці.
  • 4. Голка.
  • 5. Нитки «муліне».
  • 6. Ножиці.
  • 7. Схема малюнка, який ви хочете вишити.
Інструкція
1
Сядьте за стіл ближче до світла (біля вікна, лампи). Розкладіть всі необхідні предмети перед собою таким чином, щоб ножиці лежали праворуч від вас, малюнок-схема знаходився перед вами, нитки на краю стола.
2
Накладіть на внутрішнє кільце п'яльці канву, розташовану поверх матеріалу. Пришийте канву до матеріалу «швом вперед голку» перед початком роботи. Зовнішнім кільцем п'яльці закріпіть канву з матеріалом. Далі натягніть матеріал. Виберіть колір ниток, з якого ви почнете вишивку. Витягніть одну тонку нитку і всуньте в голку. Нитку беріть коротку. Чим довша нитка, тим частіше на ній утворюються вузлики під час роботи.
3
Почніть вишивку з середини малюнка. У підсумку вся вишивка перебуватиме в центрі. Визначте центральне місце на матеріалі і проколіть голку в маленький квадрат. Закріпіть нитку так, щоб не утворився вузол на виворітного стороні. Накладіть стібок, проткнув голку в протилежний такий же квадрат. Протягніть голку в суміжний з ним квадрат і протилежний. Хрестом ви заповнили більший за розміром квадрат. Все хрести потрібно вишивати однаково, тобто верхній стібок повинен бути в одному напрямку (наприклад, справа наліво). Для цього можна спочатку вишити нижні стібки хреста по ряду, а потім закінчити їх.
4
Продовжуйте вишивати цим кольором, така кількість хрестів, яке знаходиться в цьому ряду. Далі змініть колір нитки і виконуйте вишивку цієї ділянки малюнка на пяльцах. Перемістіть їх, коли закінчите вишивку даної ділянки.
5
Видаліть канву, закінчивши вишивку повністю. Для цього необхідно обережно витягати по одній нитки канви.
6
Після закінчення роботи виперіть виріб вручну в теплій воді за допомогою губки. Ні в якому разі не віджимайте вишивку! Проутюжьте її з виворітного боку на м'якій поверхні (наприклад, на махровому рушнику).
Корисна порада
Кожні 30 хвилин робіть перерву, під час якого можна провести гімнастику для очей.