Як точити кухонні ножі.

Якими б гострими були ножі , з часом майже всі вони тупляться. І неминуче постає питання, як же їх заточити. Зробити це можна по-різному, використовуючи різні методи і пристосування. Як правило, це не становить особливої складності.
Інструкція
1
Точильний камень.Прі допомоги цього методу точили ножі ще в глибоку давнину. Камінь для заточування повинен бути рівним, його середина не повинна мати виїмок і тріщин. Краще всього, якщо брусок (камінь) довгий, на такому точити ножі зручніше. А ось ширина не так важлива. Камінь треба поставити на рівній поверхні, при заточуванні не зрушується в сторони. Ніж візьміть лівою рукою за лезо, а правою - за ручку. Під невеликим кутом поставте на камінь лезо (ту частину, яка ближче до ручки). Потім плавно зміщайте ніж лезом від себе і назад. Нагострити таким чином треба обидві сторони леза.
2
Наждачний станок.Еслі у вас є таке пристосування, заточити ножі не важко. Увімкніть верстат і ведіть туди-назад лезо ножа по грані перетину торця і циліндра кола. Зазвичай на верстаті є 2 кола, один потрібен для початкової, більш грубою заточки, інший - для остаточного доведення.
3
Дисковий точіло.Ето досить простий пристрій, що не вимагає особливого уміння для заточування ножів. Вставте ніж в чавило і різко проведіть лезом по пазу. Ніж заточиться швидко, але так само швидко і затупітся знову.
4
Кружка з керамікі.Еслі у вас немає ніяких пристосувань для заточування ножів, але є керамічна гуртка, можна використовувати її. Переверніть кухоль і водите лезом ножа по виступаючим частинам донця. Робіть так до тих пір, поки ніж не стане гострим.
5
Муссат.Ето спеціальний стержень з борозенками, схожий на круглий напилок. Візьміть його в ліву руку, а ніж - в праву, кілька разів поводите лезом по стрижні. Ніж не заточиться, але виправиться його ріжуча кромка.