Як вибрати мотор.

Якщо ви вирішили придбати човновий мотор , вам доведеться зіткнутися з великою кількістю агрегатів різних виробників. При виборі слід розглядати параметри кожного мотор а й оцінити, наскільки вони будуть відповідати умовам експлуатації. Від грамотного вибору мотор а буде залежати ваша безпека і економічність плавання.
Інструкція
1
Підвісні човнові мотор и поділяються на дво- і чотиритактні моделі. Вибір того чи іншого типу залежить від галузі застосування мотор а. Найбільш поширені двотактні мотор и, вони мають велику питому потужність в розрахунку на кожний кілограм ваги. Але якщо вам потрібна підвищена економічність, мінімальний шум і вібрація, зупиніть свій вибір на чотиритактної моделі. Такий мотор важить більше, але різниця у вазі і в ціні швидко компенсується при інтенсивній експлуатації.
2
Враховуйте також вимоги до потужності мотор а, пропоновані виробниками катерів і човнів. Потужність не повинна перевищувати максимальної, зазначеної в технічному паспорті судна. Майте також на увазі, що підвищена потужність мотор а обертається падінням його економічності.
3
Вибір мотор а буде залежати також від того, чи допускає човен глиссирование. Якщо режим глиссирования виключений, можна обмежитися двигуном малої або середньої потужності - від 2 до 15 к.с. Додаткова потужність не призведе до зростання швидкості, а тільки викличе зайве утворення хвиль. В режимі водотоннажності при потужному мотор е також можливе захлестиваніе човна водою.
4
Якщо економічність не є для вас найголовнішим фактором при виборі мотор а, а вимагається насамперед висока швидкість, вибирайте мотор більшої потужності, враховуючи тільки межа потужності, визначається умовами безпеки.
5
Зверніть увагу на тип запалювання, використовуваний в двигуні. Безконтактна система запалювання видає сильну іскру і забезпечує надійний запуск і стійку роботу мотор а на малих обертах.
6
Також важливо з'ясувати, чи допускає мотор винос управління вперед - до вітрового скла. Це доцільно зробити при кормовому розміщенні мотор а на гліссірующей човні з істотними габаритами. Гарним доповненням до такого дистанційному керуванню може стати електричний стартер.