Як закопувати краплі в ніс.

Для виконання процедури введення ліків в ніс необхідно мати певні практичні навички і деякі теоретичні знання. Перед процедурою порожнину ніс а бажано очистити від рясних слизових виділень для забезпечення безпосереднього контакту і ефективної дії ліки на слизову оболонку ніс а. Нежить (риніт) є одним з основних симптомів усіх гострих респіраторних захворювань.
Інструкція
1
Перед виконанням процедури пацієнт повинен сісти або лягти на спину, трохи закинути голову назад і повернути її в сторону: якщо краплі вводять в ліву половину ніс а - наліво , якщо в праву ніздрю - направо. У такому положенні відбувається значне зволоження ліками слизової оболонки ніс а.
2
Після закапування крапель в одну половину ніс а голову відразу ж необхідно нахилити, закрити при цьому вихід з ніс а і притиснути ніздрю до ніс овой перегородці на 10-15 секунд. За невиконання цього правила ліки відразу ж потрапляє в ніс оглотку і не чинить дії на слизову ніс а. Таке лікування малоефективне і не принесе хворому очікуваного результату. В іншу половину ніс а закопують ліки за таким же алгоритмом.
3
Пацієнт після закапування крапель в ніс овую порожнину повинен полежати на кушетці не менше 5 хвилин. Ліки, введене в ніс , дуже швидко всмоктується в кров, має місцеву і загальну дію на організм. В деяких випадках після введення крапель можуть розвинутися загальні реакції організму у відповідь на введення таких лікарських препаратів, як ефедрин, адреналін та інші.
4
Введені лікарські краплі в ніс ефективно звужують судини і в результаті їх впливу усувається набряк слизової оболонки ніс а, що в свою чергу , помітно відновлює і покращує ніс овое подих. Слід звернути вашу увагу, що судинозвужувальні препарати далеко не безпечні. При тривалому і постійному застосуванні судини потрапляють в залежність від судинозвужувальних крапель. В результаті краплі стають необхідними постійно, незалежно від того, є у хворого риніт чи ні.
5
Основне правило, яке необхідно дотримувати: закопуйте краплі тільки тоді, коли вже порушено ніс овое подих і неможливо пере ніс ить постійну закладений ніс ть ніс а. Намагайтеся, щоб безпосередній контакт з ліками був коротким, при зменшенні закладений ніс ти ніс а і поліпшенні стану переходите на закопування злегка підсоленої води або різні інгаляції.