Як визначити бурштин.

Янтар - один з найбільш шанованих людством каменів, відомий ще з незапам'ятних часів. Мода на нього до цих пір не проходить. Нерідко зустрічаються імітації і підробки бурштину, тому рекомендується купувати прикраси з цього каменю у перевірених і надійних постачальників. А також буде корисним вміння самостійно визначити справжній бурштин.
Інструкція
1
Імітації бурштину зазвичай виготовляються з копала, пластмаси, целулоїду, скла і синтетичних смол. Часто в підробку поміщають внутрішнє включення, яке імітує викопне комаха або лист стародавнього папороті, що повинно підвищити вартість каменю.
2
Щоб виявити підробку, зверніть увагу, не кришиться Чи виріб (наприклад, в місці дірочки бурштинової бусинки). Підроблений бурштин легко кришиться і відколюється. Якщо нагріти крихти вироби з штучного матеріалу на кінчику ножа, вони будуть видавати неприємний характерний запах.
3
Ще один спосіб перевірити справжність бурштину - помістити його в міцний розсіл, де він повинен триматися на поверхні, в той час як в чистій воді він тоне.
4
Професіонал, що володіє спеціальним обладнанням, виявить імітацію ще простіше - натуральний бурштин в ультрафіолетових променях випромінює блакитне світло.
5
Молодий чи «недозрілий» бурштин називається КОПАЛИН. Вік копала зазвичай становить не мільйони років, а лише кілька десятків тисяч. Сучасні технології дозволяють отримати копав, ідентичний натуральному каменю, з смоли дерев.
6
Для того щоб відрізнити копав від повноцінного бурштину, в непомітному місці вироби нанесіть краплю спирту і прикладіть до цього місця палець. Липка поверхню видасть копав. Другий спосіб виявлення копала - нанесіть на пару секунд краплю ацетону на поверхню перевіряється матеріалу. Якщо в цьому місці з'явилася пляма, ми маємо справу з копалень. Цей спосіб слід використовувати акуратно, оскільки при тривалому впливі ацетону навіть на натуральному бурштині може залишитися пляма (воно забирається поліруванням).
7
Майте на увазі, що підробки з пластмаси слід відрізняти від натурального пресованого бурштину. Тільки невелика частина видобутого природного каменю має великі розміри; значна частина являє собою дрібні шматочки каменю, що піддаються обробці шляхом пресування. При уважному розгляді такої бурштин здасться складеним з дрібних шматочків, але це все-таки натуральний матеріал з притаманними йому природними властивостями.
Скам'яніла десятки мільйонів років тому деревна смола подарувала людям «сонячний камінь» - бурштин. Він дуже красивий і має цілющі властивості, тому попит на вироби з бурштину завжди був високий. Одна з серйозних проблем янтарного ринку - численні підробки зі скла, пластмаси, синтетичних смол, а також імітації з амброіда, копала і каурі. Визначити справжність бурштину з абсолютною точністю можна тільки в лабораторних умовах. Однак є й декілька простих способів, доступних кожному.
Інструкція
1
Зовнішній відВнімательно огляньте виріб. Відрізнити бурштин можна по багатою грі відтінків і неповторному малюнку. Надто однорідний колір, наявність великої кількості повітряних бульбашок і «лінз» говорить про те, що перед вами імітація. Усередині пресованого бурштину (амброіда) звичайно добре помітні структури течії і витягнуті в одному напрямку бульбашки повітря. В природному бурштині вони повинні мати правильну сферичну форму.
2
ЕлектрізаціяПотріте виріб з бурштину про вовняну тканину або хутро. Воно повинно наелектризований і почати притягати до себе легкі предмети: нитки, шматочки паперу і т.п. Правда, деякі види пластмас також електризуються, але у них цей ефект виявляється слабше. Якщо ж електризація відсутня повністю, вам пропонують явну підробку.
3
ПлотностьПогрузіте зразок в концентрований соляний розчин (8 - 10 чайних ложок на стакан води). У бурштину дуже низька щільність (в середньому 1.05 - 1.12 г/см3). У пластмас, синтетичних смол, а тим більше скла вона набагато вища. Тому справжній бурштин спливе на поверхню, а підробки бурштину потонуть. Правда, якщо виріб укладено в металеву оправу, скористатися цим способом буде скрутно.
4
ЗапахПоднесіте до поверхні каменя запалений сірник. Природний бурштин почне видавати характерний запах каніфолі, пластмасові підробки - неприємний хімічний запах.
5
ХрупкостьЯнтарь є дуже крихким матеріалом. Спробуйте пошкребти поверхню виробу гострим ножем. Якщо при цьому утворюється стружка, перед вами синтетичний полімер. Справжній бурштин буде кришитися.
6
ЛюмінесценціяВряд Чи продавець буде в захваті від ваших спроб підпалити або подряпати виріб. Але якщо на касі є апарат для перевірки дійсності грошових купюр, попросіть просвітити камінь ультрафіолетом. Бурштин почне люминесцировать - давати світло переважно блакитних відтінків. Більшість пластмас в ультрафіолетових променях не світиться, копав стає білим.
7
КОПАЛИН і каурі «Молоді» копалини копалового смоли і сучасні копалень, одержувані з смоли сосни-каурі, набагато м'якше бурштину . Натисніть на виріб твердим предметом. Якщо на ньому залишиться слід, перед вами копав. Копалового смоли не електризується тертям, при нагріванні видають неприємний лікарський запах. На відміну від природного бурштину , вони розчиняються в ефірі. Капніть ефіром на поверхню копалового зразка: вона стане липкою, а потім помутніє.