Як визначити вид діяльності.

Кожному, хто планує розпочати бізнес в формі індивідуального підприємця чи організації, необхідно правильно визначити вид діяльності з державного класифікатору, щоб уникнути проблем при перевірках і при цьому не "переплачувати" податки. Звернемося до Класифікація видів економічної дільності - КВЕД.
Інструкція
1
Згідно КВЕД, економічна діяльність - це об'єднання ресурсів (виробничих, людських і т.д.) в процес для виробництва робіт, продукції або надання послуг. КОАТУУ містить перелік видів економічної діяльності, класифікований ієрархічним способом.
2
Код виду економічної діяльності складається з цифр. Він може включати в себе від двох до шести цифр. Перші дві цифри позначають клас, до якого належить той чи інший вид економічної діяльності, третя цифра - підклас, четверта - групу, п'ята - підгрупу, а шоста - сам вид. Між другою і третьою цифрою, а також між четвертою та п'ятою ставиться крапка. Класи видів діяльності об'єднані в підрозділи, а підрозділи, відповідно, в розділи, які позначаються латинськими прописними буквами.
3
КОАТУУ включає в себе обов'язкове Додаток А, в якому містяться описи всіх видів економічної діяльності. Як же визначити свій вид діяльності? Наведемо приклад. Припустимо, ви відкрили кав'ярню. У Додатку А міститься розділ H і підрозділ HA - "Готелі та ресторани". В цьому підрозділі міститься клас 55, що включає в себе крім іншого, надання готової кулінарної продукції та напоїв для споживання на місці. Підклас 55.3 називається "Діяльність ресторанів" і містить групу 55.30 - "Діяльність ресторанів і кафе". До неї входить "виготовлення, реалізація та організація споживання кулінарної продукції, продаж продуктів на місці". Отже, ваш вид діяльності має код 55.30.
4
Коди КОАТУУ можна отримати в податковій інспекції після реєстрації вашого бізнесу у вигляді інформаційного листа. Реєструвати свій вид діяльності необхідно в органах статистики вашого міста. Допускається мати кілька кодів КВЕД, один з них повинен бути основним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GQiU3Q3O1tU
Вибір виду економічної діяльності - завдання для новостворюваного підприємства досить відповідальна. Адже від цього залежить режим оподаткування і, отже, розмір податкових відрахувань. Тому постарайтеся підійти до питання досить серйозно.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що основна мета створення підприємства - отримання прибутку від одного або декількох видів економічної діяльності. Зазвичай учасники домовляються про здійснення 2-3-х видів діяльності. Саме вони випливають з первісної ідеї створення бізнесу і повинні приносити стабільний дохід. Але виникають ситуації, коли уявлення засновників про виду х діяльності підприємства сильно різняться. Для правильного позиціонування фірми на ринку існує Загальноросійський класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД). Завдяки йому, ви можете точно визначити види діяльності підприємства . При виборі видів діяльності враховуйте максимальний спектр можливостей майбутньої організації, але не переборщіть.
2
Врахуйте, що відповідно до законодавства безпосередньо економічна діяльність має місце тоді, коли ресурси об'єднуються в виробничому процесі, в результаті чого випускається продукція (роботи, послуги). У зв'язку з чим виділяють основні, допоміжні і другорядні види діяльності.
3
При визначенні видів економічної діяльності пам'ятайте, що основним буде той вид діяльності, від якого ваша фірма буде отримувати максимальний прибуток. Другорядні види діяльності також дозволяють підприємству отримати дохід, але вже в меншому обсязі. Допоміжної є діяльність, яка спрямована на забезпечення або полегшення перших двох видів.
4
Вибираючи види діяльності для вашого підприємства , не забувайте, що їх може бути скільки завгодно. Але при цьому серед всіх буде виділятися основний, він буде записаний першим. Саме від нього залежить вибір системи оподаткування. Всі інші коди будуть вважатися додатковими. Звітність ви будете здавати, навіть спираючись на основний вид діяльності.