Як навчитися налаштовувати гітару.

Налаштовувати гітару можна кількома способами. Найпростіше довільно налаштувати першу струну, а потім по ній налаштовувати інші. Хоча цей спосіб досить неточний. Є й інші, більш професійні способи.
Інструкція
1
Налаштувавши гітару так, як було описано вище, перевірте звучання. Перша відкрита повинна звучати так само, як і затиснута на п'ятому ладу друга струна. А ось третю струну слід затискати на четвертому ладу - тоді вона повинна звучати так само, як відкрита друга. Решта струни затискаються на п'ятому ладу. Затиснута на дев'ятому ладу третя струна повинна так же звучати, як і відкрита перша. Четверта на дев'ятому - як відкрита друга. П'ята на десятому - як відкрита третя. Шоста на десятому - як відкрита четверта. Відкриті перша і шоста струни мають звучати як «мі» (різниця - дві октави).
2
Ще один спосіб дозволяє налаштовувати гітару за допомогою флажолетів. Флажолет - це такий звук, який має подвоєну частоту. Його можна отримати, якщо смикнути струну, частково притиснувши її подушечкою пальця або нігтем в місці поділу грифа на лади (ладової поріжок). Вийде як би деренчливий, але досить мелодійний звук.
3
При перевірці флажолетами перша на сьомому і друга на п'ятому ладах звучать однаково. Третя на сьомому співзвучна з четвертої на п'ятому, четверта ж на сьомому звучить так само, як і п'ята струна на п'ятому ладу. Однаково звучать і п'ята на сьомому з шостої на п'ятому ладу струнами. Виходить, що звук з трохи затиснутою першої струною на поріжку між сьомим і восьмим ладами дорівнює такому ж звуку, але вже другий струни між п'ятим і шостим ладами.
4
Останній спосіб - зоровий. Якщо для вас ще складно налаштовувати гітару на слух - налаштуйте її на око. Сенс в тому, що якщо при смикань однієї струни вібрує інша, розташована по сусідству, то ці струни є налаштованими в унісон. Припустимо, ви вирішили перевірити другу струну. Затисніть для цього струну на п'ятому ладу. Витягуючи з неї звук, ви помітите, що вібрувати почне і перша струна. Таким чином, першу і другу струни можна вважати налаштованими.