Як визначити шовк.

Такі незвичайні і красиві наряди, як індійське сарі, корейський ханбок, японське кімоно та інші об'єднує один і той же матеріал. Зазвичай такі наряди шиють з шовку . Це блискучий матеріал, званий «королем тканин». І дійсно, його елегантність зачаровувала багатьох європейських королів та інших представників вищого суспільства, а зараз він не залишає байдужим практично жодної людини. Хоча останнім часом з'явилося безліч синтетичних тканин, що нагадують за своєю структурою шовк. Проте у «короля тканин» є свої властивості, завдяки яким його і можна визначити.
Інструкція
1
Шовк дуже міцний. Шовкова нитка по міцності порівнюється зі сталевою ниткою такого ж діаметру.
2
Блиск. Шовк блищить, при цьому переливаючись подібно перлам. Це можна пояснити тим, що багатошарова призматическая структура фиброина допомагає йому розсіювати світло.
3
Шовк приємний на дотик. Амінокислоти, які входять до його складу, роблять шовк приємним для тіла. Також вважається, що шовк здатний захищати від різних шкірних захворювань. До складу деяких косметичних засобів входить шовкова пудра.
4
Відмінно вбирає вологу. Амінокислоти поряд з крихітними порожнечами в шовковому волокні можуть вбирати і випаровувати достатня кількість шкірної вологи, що дозволяє людині відчувати на собі прохолоду навіть в теплу погоду.
5
Шовк має гарну стійкість до підвищених температур. Він погано горить і не виділяє при горінні токсичних речовин.
6
Завдяки своїй структурі, шовк захищає шкіру людини від ультрафіолету.
7
Так як шовк добре вбирає вологу і в ньому присутні і позитивні, і негативні іони, він практично не електризується.
8
Доглядати за шовком потрібно по-особливому: - будинки шовк слід прати м'яким миючим засобом у воді з температурою близько 30оС. Не можна вичавлювати і терти тканину. Сушити шовк природним чином; - гладьте шовк тільки через тканину і вздовж напрямку часткової нитки. Температура праски - 130оС. Трохи пара в деяких випадках не зашкодить; - щоб позбутися свіжих плям з шовку , віддайте річ в хімчистку. Вам лише рекомендується вивернути річ і покласти її лицьовою стороною на суху тканину, після чого вибивати з вивороту вологою ганчіркою (саме вибивати, а не терти); - бережіть шовкові речі від вологи, світла і молі. Вішайте їх на вішалки з поролоном або зберігайте акуратно складеними.