Як зробити сівалку.

Досить часто люди роблять своїми руками універсальну овочеву сівалку . Для її виготовлення підходять списані вузли сільгосптехніки. Саме овочева сівалка може істотно полегшити процес посіву і мінімізувати трудовитрати.
Інструкція
1
Саморобна сівалка складається з декількох деталей. Кожна з них виконує певну функцію. У кожної сівалки повинен бути сошник з дисками. Виготовляється він з списаної тракторної зернової сівалки. З неї також потрібно виготовити висіваючий апарат. Для сівалки обов'язково знадобляться дві зірочки і ланцюг від дорожнього велосипеда. Переднє колесо можна зробити самостійно, а можна знайти підходяще за розміром. Сівалка не працюватиме без дискового маркера і дискового саморобного заделивателя насіння. Обов'язково потрібно подбати про задньому ущільнювальному ковзанці. У будь сівалки повинен бути присутнім бункер для насіння. Приводити в дію висіваючий апарат буде приводное саморобний колесо. Його необхідно приварити до маточини одного з дисків сошника, для того щоб було зручно працювати потрібно зробити ручки.
2
Задній ущільнювальний каток можна зробити з двох пластмасових коліс, які є практично у кожної дитячої машинки. Для виготовлення бункера для насіння добре підходить пластмасова каністра. Ручки же робляться з металевої смужки, яка має розмір 30x5 міліметрів.
3
Саморобна сівалка добре підходить для сіяння кукурудзи, буряків, гороху, сої та інших дрібних насіння. З її допомогою можна навіть посіяти мак. Можна здійснювати регулювання густоти посіву. Це проводиться за допомогою зміни приводних велосипедних зірочок. Кількість висіваних насіння регулюється висіваючим апаратом.
4
Дана сівалка може бути використана і для кореневого підживлення рослин мінеральними добривами. Для цієї мети потрібно просто зняти маркер, а також ущільнювальний каток. В бункер засипаються мінеральні добрива, такі як аміачна селітра, суперфосфат та інші.
Каток - це рівна крижана поверхня із природного або штучного льоду, пристосована для катання на ковзанах. Якщо з вашим дачним будиночком знаходиться рівний майданчик, зробіть власний каток.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - сніг;
  • - вода;
  • - шланг.
Інструкція
1
Перед тим як почати роботу, розмітьте необхідні кордону заливається ділянки. Утрамбуйте і вирівняйте площа поверхні для катка.
2
Підготуйте підставу з укоченого снігу. Воно має бути товщиною 5 см. Сніг трамбують до стану, коли ви зможете ходити, не провалюючись. Можете трамбувати ручним садовим катком. Вибоїни на ділянці закладіть сирим снігом.
3
По периметру зробіть бортик висотою від 7 до 10 см. Робіть його із землі або з снігу. Сніговий валик облийте водою. Бортик не дозволить стікати воді і забезпечить рівну поверхню льоду при заливці.
4
За кордоном катка залиште вільний простір шириною 2 метри по периметру, куди під час прибирання будете звалювати сніг. Після промерзання грунту на 5 см починайте заливку. Робіть це в безвітряну і ясну погоду при температурі повітря не більше 5 градусів.
5
Якщо маєте доступ до водопроводу, заливку проводите за допомогою гумових шлангів, який має наконечник з розпилювачем. Шланг повинен вільно діставати до будь-якого місця майданчика. Користуючись розпилювачем, ви отримаєте однорідну структуру льоду. І навпаки, при заливці суцільний струменем лід вийде шаруватий.
6
Шланг тримайте під кутом 30 градусів до заливається майданчику. При відсутності розпилювача - 35 градусів. Вода повинна падати з висоти 1,5 метра у вигляді дощу, тоді вона не розмиє лід.
7
Поливання починайте з дальньої сторони катка. Поступово відступаючи, стежте за тим, щоб не було ділянок, що не залитих водою. Поливайте безперервно віялом, щоб поверхня була рівною. Заливку виробляєте по колу стоячи спиною до вітру. Утворилися на поверхні отвори забивайте мокрим снігом.
8
Щоразу заливайте весь майданчик рівномірним шаром. До наступного поливу переходите тільки тоді, коли вода від попередньої заливки замерзне.
9
Поверхность катка регулярно очищайте від снігу. При необхідності доливайте воду. Що з'явилися тріщини заливайте тільки холодною водою.