Як робити тротуарну плитку.

Тротуарна плитка вже кілька років користується великою популярністю. З її допомогою можна перетворити двір приватного будинку. Однак у такої плитки досить висока вартість, тому багато людей просто відмовляються від неї. Не варто впадати у відчай - тротуарну плитку досить просто можна зробити своїми руками.
Інструкція
1
Для початку потрібно зайнятися приготуванням бетону. Щоб приготувати декоративний бетон, знадобиться ботоносмесітель примусової дії. Приготавливаться суміш для плитки так само, як і приготавливается звичайний бетон.
2
Щоб бетон був довговічним, зносостійким і мав гарний опір ударам, можна додати в суміш поліпропіленові, поліамідні або скляні лугостійкі волокна. Довжина їх може бути від 5 до 20 мм, а діаметр - від 5 до 50 мкм. Рекомендується додавати їх в кількості 0,7-1,0 кг на 1мЗ бетону. За найбільшим діаметром крупного заповнювача в бетоні визначається довжина волокон. Ті волокна, які мають відмінну дисперсією, будуть утворювати в бетоні тривимірну грати. Саме вона значною мірою підвищуватиме міцність на вигин, ударну стійкість і зносостійкість бетону.
3
Після приготування бетону потрібно зайнятися формуванням плитки на вибростоле. У готової суміші легкоукладальність становить 3-4 сантиметри. Саме тому, щоб е ущільнити, потрібно застосувати короткочасну віброобробки. Після того як бетонна суміш приготовлена, її можна укладати у форми і ущільнювати на вибростоле.
4
При формуванні потрібно спочатку укласти лицьовий шар кольорового бетону, товщина якого 2 сантиметри. Ущільнення його повинно тривати близько 40 секунд. Після цього укладається другий шар бетону без пігменту. Для його ущільнення буде достатньо 20 секунд.
5
На наступному етапі проводиться витримування виробів. Після того як вироби сформовані в формах, встановлюють їх у штабелі висотою 3-8 рядів, в залежності від товщини і конфігурації плитки. Приміром, квадратні плитки можуть бути укладені не більше ніж в 3 ряди. Потім штабелі потрібно накрити поліетиленовою плівкою. Це запобіжить випаровування вологи. Витримування плитки повинно проводитися при температурі не менше 15 ° С.