Як вилікувати голуба.

Серед молодих голубів часто зустрічається така хвороба, як заразна нежить або гемофільозу. Вона може бути викликана нестачею вітамінів або переохолодженням. Також часто виникає після тривалих польотів непідготовленого голуба або при ураженні ектопаразитами. Ознаки захворювання з'являються через 3-5 днів після зараження. Це, як правило, виділення рідини з носових отворів голуба , а також запалення слизових оболонок дихальних шляхів. Особливо важкі випадки хвороби супроводжуються сліпотою. Однак хвороба виліковна.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, що дане захворювання - заразне. А головним шляхом зараження є контакт хворих голубів із здоровими. Тому якщо ви виявили, що голуб хворий, то влаштуйте йому карантин на 30-40 днів. Обов'язково захистіть його від інших птахів.
2
Лікування потрібно проводити таким чином - візьміть марлевий тампон, попередньо змочивши його в розчині окситетрациклина, міцного настою чаю або фурациліну. Проведіть очистку носових ходів голуба .
3
Потім візьміть тупу тонку голку зі шприцом. Наберіть розчин стрептоміцину, пеніциліну і окситетрациклина. Введіть в носові ходи. Якщо ви хочете добитися відмінних результатів, то продовжуйте курс лікування протягом 5-6 днів. Також ефективними є сульфаніламідні препарати. Їх слід додавати в питну воду протягом декількох днів. Також їх можна використовувати з профілактичною метою.
4
Щоб запобігти захворюванням голубів, уникайте протягів в голуба тнях, вогкості, підтримуйте сухість в приміщенні і час від часу дезинфікуйте голуба тню.
5
Регулярно проводите профілактику хвороби вітаміном А. Він сприяє зростанню голубів, підвищує опірність слизових оболонок дихальних шляхів.