Як вибрати хороші ковзани.

Якщо ви почали вести здоровий спосіб життя і захопилися катанням на льоду, то рано чи пізно вам в голову прийде ідея - обзавестися власними ковзанами. Чи потрібно вкладати шалені гроші в дорогі спорядження? Це залежить від того, як часто ви будете кататися.
Інструкція
1
Перед покупкою ковзанів визначитеся з видом катання. Адже бувають 3 типи черевик. Хокейні - це черевики, призначені для гри в хокей. Вони повинні захищати ногу від ударів ключок і шайб. При виборі таких ковзанів зверніть увагу на місце з'єднання черевика і леза. Як правило, леза для хокейних ковзанів виготовляють зі сталі. По довжині вони повинні збігатися з черевиком.
2
Ковзани для фігурного катання дозволяють виконувати складні елементи і трюки. Вони виготовляються з натуральної та штучної шкіри. Шкіряні черевики є більш теплими, краще приймають форму ноги і добре поглинають вологу. Черевики зі штучної шкіри не промокають і не так швидко втрачають вигляд, як шкіряні. Підошва фігурних ковзанів виготовляється з пластику або гуми. Леза у таких ковзанів мають зубці на шкарпетці і виступають приблизно на 2 см за п'яту черевика.
3
Аматорські ковзани призначені для відпочинку на льоду. Вони повинні бути зручними і легкими. Черевики таких ковзанів зазвичай виробляються з полегшеного пластика. Сувора підтримка ноги в них не передбачена. Леза таких ковзанів виготовляються із сталі.
4
Щоб катання було зручним і приносило задоволення, визначте розмір ноги і розмір ковзанів. Черевик не повинен бути занадто вільним, але і не повинен здавлювати ногу.
5
Якщо ви новачок, вибирайте черевики середньої жорсткості. Хороший, якісний черевик повинен щільно сидіти на нозі і облягати область гомілковостопного суглоба.
6
При покупці ковзанів дітям вибирайте черевики на розмір більше з урахуванням зростання ноги. Однак тут при примірці враховуйте думку дитини, якщо в такому черевику йому не комфортно навіть на носок, краще не беріть таку пару.
7
Якщо ковзани потрібні вам всього лише для відпочинку, то не варто вибирати занадто дорогі моделі, достатньо буде м'яких і комфортних.
Корисна порада
Після кожного використання ковзанів сушіть черевики в природних умовах. Обов'язково протирайте леза і ні в якому разі не притулятися до батареї. Іноді обробляйте шкіру черевиків кремом для взуття. В подяку за належний догляд ковзани будуть служити вам вірою і правдою ще багато-багато років.