Як прискорити реакцію.

Реакцією називається відповідь дія організму на який-небудь зовнішній подразник. Хороша реакція необхідна багатьом спортсменам: гонщикам, боксерам, тенісистам, спринтерам і іншим. Швидкість реакції грає важливу роль і в нестандартних ситуаціях, наприклад при раптовому нападі на вулиці. У ній виділяють два основних періоди: латентний і моторний. Латентний час реагування залежить від швидкості перебігу нервових процесів. Воно на 80% обумовлено спадковістю і майже не піддається розвитку. Скорочення часу реагування здійснюється за рахунок збільшення швидкості прийняття рішень і рухових дій.
Інструкція
1
Прискорити реакцію можна за допомогою спеціалізованих вправ, близьких за структурою до вашого виду спорту. Вибір вправ залежить і від типу реакції: на дотик, на слух, на зір. Спринтерам необхідна швидкість реакції на постріл сигнального пістолета. Відповідною дією на звуковий сигнал буде початок бігу по дистанції. Представникам ігрових видів спорту потрібен розвиток зорової реакції. Тому ж тенісистові за частки секунди потрібно не тільки оцінити траєкторію, силу і швидкість польоту м'яча, а й встигнути нанести удар у відповідь. Борцям важлива реакція на дотик. Їм потрібно як бачити, так і відчувати дії противника, щоб вчасно ухилитися і провести нападник прийом.
2
Тренуйте швидкість простий реакції на конкретний подразник за допомогою багаторазових повторів одного і того ж руху, намагаючись добитися за кожним повтором максимальної швидкості. Прискорити просту реакцію можна за допомогою поширеного вправи. Витягніть вперед руку з розкритою долонею ребром до підлоги. Напарник повинен взяти лінійку довжиною 30-40 см і тримати її кінцем вниз на 2 см вище вашої долоні. Коли він раптово відпустить лінійку, постарайтеся якомога швидше піймати її. Передпліччя при цьому залишається нерухомим. Швидкість реакції оцінюється за відстанню, яке пролетіла лінійка.
3
Якщо вам необхідно розвиток складної реакції, підбирайте вправи, в яких можливий різний варіант дій. Вибір дії повинен залежати від типу зовнішнього сигналу. В єдиноборстві це виглядає так: при бічному ударі противника рукою ви ставите блок рукою, а при нижньому бічному ударі ногою - сгибаете ногу в коліні. Противник при бажанні може нанести як кілька ударів рукою поспіль, так і декілька ударів ногою, використовуючи різні комбінації з двох рухів. Намагайтеся поєднувати в одній вправі не більше трьох варіантів різних дій.
Зверніть увагу
Вправи для прискорення реакції плануйте на початок тренування, відразу після розминки. Розвивати реакцію переважніше в ранковий і денний час. Надвечір швидкість рухів знижується. Не займайтеся в стані стомлення.
Корисна порада
По можливості тренуйтеся в парі чи групі. Наявність суперництва, змагального моменту сприяє швидшому досягненню результатів, ніж при тренуванні в поодинці.