Як вибрати горбушу.

Свіжу охолоджену горбушу можуть собі дозволити тільки жителі Далекого Сходу. Решті ж доводиться задовольнятися тим, що пропонує нам рибний ринок. Потрібно відзначити, що асортимент досить різноманітний. Це може бути філе горбуші, спинка, черевна частина або ціла рибина.
Інструкція
1
Якщо ви купуєте цілу горбушу , зверніть увагу, що вона може бути двох видів: потрошеная і непотрошеная. Зазвичай ціна останньої нижче. Але майте на увазі, що майже 40% риби становлять відходи: голова, плавники, нутрощі. Тому орієнтуйтеся на те, яке блюдо з риби ви плануєте приготувати. Горбуша з головою відмінно підійде для юшки або фарширування. А риба без голови буде доречна для засолу або маринування.
2
При покупці горбуші слід уважно її розглянути. Потрібно зазирнути всередину черевця. Його колір повинен бути рожевим і ні в якому разі не жовтим. Також подивіться на голову, хвіст, особливу увагу приділіть жабрам. Однією з ознак того, що риба починає псуватися, є зеленуватий колір зябер. На каламутні очі риби не слід звертати увагу, адже у замороженої риби іншими вони бути не можуть. А підсохлий хвіст - це ще одна ознака того, що риба зберігається вже тривалий час. Шкура горбуші повинна щільно прилягати до м'яса, а також не мати ушкоджень і забруднень.
3
Якщо ви віддаєте перевагу філе горбуші, то пам'ятайте, що м'ясо обов'язково має бути рожевим. А якщо на прилавку лежить філе білого кольору, знайте, що воно переморожено. Соковите і ніжне блюдо з нього у вас точно не вийде.
4
Існує таке поняття, як «бита риба». Для такої риби характерні плями, схожі на синці. Вони з'являються від зіткнення з мережею. Адже рибу з води дістають тоннами, і тому відбувається великий тиск. Від цього то і всі травми. «Битий» риба за смаком нічим не відрізняється від звичайної. Правда вона може трохи зіпсувати вигляд приготованого вами страви. Але це легко виправити, зрізавши ножем «травмовані» місця.
5
Якщо ви маєте намір купити рибу відмінної якості, попросіть також у продавця сертифікат якості.