Як клеїти шпалери на фарбу.

Кожна кімната в квартирі повинна мати своє обличчя. Для цього шпалери в кімнати підбирають залежно від освітлення, орієнтації вашої квартири, габаритів. Краще не купувати яскравих, ріжучих очі шпалер. Потрібно прагнути, щоб кожна річ на їх фоні заграла, а не розчинилася. Якщо у вас маленька квартира, краще, щоб підлога і стіни були нейтральними за кольором. Великий малюнок на шпалерах візуально зменшує приміщення. Горизонтальний малюнок створить враження великої ширини, зробить стелю візуально нижче. Чіткий вертикальний малюнок, як би збільшить висоту кімнати, але створює відчуття меншої площі кімнати.
Вам знадобиться
  • шпалери, шпалерний клей, кисть, ножиці, наждачний папір, шпаклівка, шпатель
Інструкція
1
Виміряйте довжину стіни і підрахуйте, скільки вам буде потрібно метрів шпалер. Приготуйте клей для шпалер, куплений в спеціалізованому магазині.
2
Перед обклеюванням шпалерами підготуйте стіни кімнати. Якщо стіна була забарвлена, визначте вид фарби. Побілка просто розмочується і віддаляється шпателем. Після чого стіну промийте теплою водою. Не потрібно знімати зі стіни масляну фарбу, отскребая лише відвалилася фарбу. З тієї частини фарби, яка добре тримається, пройдіться наждачним папером. Просочіть стіну ґрунтовкою. Перед обклеюванням шпалерами вирівняйте стіни і зашпаклюйте їх.
3
Шпалери розріжте на полотна потрібної довжини, якщо потрібно, стежачи за тим, щоб малюнок співпадав.
4
Толстой пензлем промажьте виворітну поверхню шпалер. Якщо шпалери дуже щільні, то можна намазати в два шари. Намагайтеся не залишати пробілів, бо тоді на висохлої поверхні шпалер з'являться пухирі.
5
Клеїти починайте з боку вікна. Одна людина клеїть вгорі, щільно притискаючи шпалери до стінки, а другий підхоплює вільний кінець полотна і прикріплює його внизу. Закріпіть полотно круговими рухами ганчірки.
6
Найскладніше наклеїти шпалери в кутку. Кут в квартирі ніколи не буває строго вертикальним. І стіни не сходяться рівно під кутом 90 градусів. Тому полотно наклеюйте, щоб воно покрило залишилося не заклеєної смугу однієї стіни і переходило на кілька сантиметрів на наступну. Так буде легше розгладити складки і зморшки в кутку.
7
Починайте роботу з наступного стіною, ретельного приклеюючи перше полотнище. Якщо воно ляже рівно, то і вся стіна буде рівною і красивою.
Корисна порада
Ніколи не користуйтеся гарячим клеєм: він може виступити назовні у крайок шпалер, утворюючи некрасиві патьоки. Малюнок шпалер може размазиваться.Для поліпшення якості шпалерного клею можна додати в нього трохи клею ПВА.
Перед наклеюванням шпалер потрібно ретельно підготувати стіни - вирівняти, вимити і висушити. Часто буває так, що шпалери потрібно наклеїти на пофарбовану стіну. І тоді виникає питання: що робити з фарбою? Видаляти її або залишити? Змивати водоемульсіонку або можна її зверху заклеїти?
Вам знадобиться
  • вода;
  • шпатель;
  • грунтовка;
  • шкурка;
  • тряпка
Інструкція
1
Якщо стіна у вас пофарбована олійною фарбою, перевірте наскільки міцно тримається це покриття. Для цього візьміть клейку стрічку і приклейте її до стіни. Потім різко дерните за кінчик. Якщо фарба залишилася на місці, значить тримається добре, і шпалери можна клеїти прямо поверх неї. Тільки перед цим потрібно надати їй невелику шорсткість. Якщо ж шматки фарби відстали від стіни, та ще й разом зі штукатуркою, фарбу зі стіни потрібно видалити. І в тому, і в іншому випадку потрібно уважно оглянути всі стіни. Там, де фарба здувається або лопається, її необхідно зачистити, поверхня заґрунтувати. І вже тільки після цього клеїти шпалери . Відвалюватися обо від фарби не будуть саме завдяки грунту. Тільки використовувати потрібно певний склад, який при висиханні стає схожим на скло. На такий і шпалери краще лягають, і триматися міцніше.
2
Якщо ж стіни були свого часу пофарбовані водоемульсійною фарбою, її необхідно перед поклейкой шпалер змивати. Справа ця незручне й трудомістке, але потрібне. Адже стара фарба має звичай сипатися, а значить не забезпечувати достатньої зчіпки зі стіною. Тому щойно приклеєні шпалери можуть легко відійти від стіни разом із залишками старої фарби. Якщо у вас на стінах присутній товстий шар побілки, то його для початку потрібно зчистити шпателем. Перед цим не забудьте змочити крейда водою. Що залишився тонкий шар побілки просто змивається водою за допомогою великої кисті, губки або ганчірки.
3
Побілку із стін потрібно знімати цілком, нічого не залишаючи. Адже від неї шпалери будуть не тільки відставати від стін, але і при найменшій вологості стануть пузиритися. Перевірте чи всю фарбу ви видалили, просто провівши рукою по стіні. Якщо на пальцях і долоні слідів крейди не спостерігається, значить, стіна відмита ідеально. Якщо ж досі щось залишається, потрібно продовжувати мити. Потім стіни необхідно ретельно просушити. І приступати до наклеювання шпалер.
Корисна порада
Щоб не довелося крім стін відмивати ще й підлогу у всьому будинку, краще заздалегідь подбати про підготовку приміщення. Кращий варіант - розстелити на підлозі поліетилен або гофрований картон. Бажано зробити це не всієї ремонтованої території. Щоб потім менше сміття довелося збирати.