Як виміряти індуктивність котушки. Вимірювання індуктивності котушки.

Котушки індуктивності - це елементи, в маркуванні яких параметри зазвичай не вказані. До того ж, часто котушки намотують самостійно. В обох випадках визначити індуктивність котушки можна тільки шляхом її вимірювання. Воно може бути здійснено різними методами, що припускають застосування різного за складністю устаткування. Деякі з цих методів копіткі і вимагають обчислень. Але прямопоказуючим LC-метри вільні від даних недоліків дозволяють вимірювати індуктивність швидко і без додаткових розрахунків.
Вам знадобиться
  • прямопоказуючим LC-метр або мультиметр з функцією вимірювання індуктивності
Інструкція
1
Придбайте LC-метр. У більшості випадків, вони схожі на звичайні мультиметри. Існують також мультиметри з функцією вимірювання індуктивності - такий прилад вам теж підійде. Будь-який з цих приладів можна придбати в спеціалізованих магазинах, що торгують електронними компонентами.
2
Обесточьте плату, на якій знаходиться котушка. При необхідності, розрядите конденсатори на платі. Випаяти котушку, індуктивність якої потрібно виміряти, з плати (якщо цього не зробити, в вимір буде внесена помітна похибка), а потім підключіть до вхідних терміналів приладу (до яких саме, вказано в його інструкції). Перемкніть прилад на найточніший межа, зазвичай позначений як "2 mH". Якщо індуктивність котушки менше двох міллігенрі, то вона буде визначена і показана на індикаторі, після чого вимір можна вважати закінченим. Якщо ж вона більше цієї величини, прилад покаже перевантаження - у старшому розряді з'явиться одиниця, а в інших - прогалини.
3
У разі якщо вимірювач показав перевантаження, перемкніть прилад на наступний, більш грубий межа - "20 mH". Зверніть увагу на те, що десяткова точка на індикаторі перемістилася - змінився масштаб. Якщо вимір і в цей раз не увінчалося успіхом, продовжуйте перемикати межі в сторону більш грубих доти, поки перевантаження не зникне. Після цього прочитайте результат. Подивившись потім на перемикач, ви дізнаєтеся, в яких одиницях цей результат виражений: в генри або в міллігенрі.
4
Вимкніть котушку від вхідних гнізд приладу, після чого впаяти назад у плату.
5
Якщо прилад показує нуль навіть на самому точному межі, то котушка або має дуже малу індуктивність, або містить короткозамкнені витки. Якщо ж навіть на самому грубому межі индицируется перевантаження, котушка або обірвана, або має дуже велику індуктивність, на вимір якій прилад не розрахований.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tlSO7I1j4Tk
Зверніть увагу
Ніколи не підключайте LC-метр до схеми, що знаходиться під напругою.
Корисна порада
Деякі LC-метри мають спеціальну ручку для регулювання. Прочитайте в інструкції до приладу, як їй користуватися. Без регулювання показання приладу будуть неточними.