Як зробити прилад з фізики. Камера обскура.

Такий фізичний прилад , як камера-обскура (в буквальному перекладі з латини - темна кімната), був відомий людству задовго до винаходу фотографії. За допомогою цього прилад а, абсолютно не маючи художніх навичок, можна точно замальовувати вручну нерухомі об'єкти. Протягом довгого часу камера-обскура вважалася іграшкою, науковим курйозом. В дев'ятнадцятому столітті ж з винаходом світлочутливих матеріалів камера-обскура послужила основою для перших фотоапаратів. Уже в двадцятому столітті камера-обскура знайшла дві нові "професії": визначення із Землі швидкості пролітають військових літаків і розвага туристів.
Вам знадобиться
  • Тонкостінний дерев'яний ящик розмірами порядку 40х30х30 см
  • Електролобзик
  • Дрель-шуруповерт, біти і свердло
  • Квадратне дзеркало, поміщають в ящик
  • Лист оргскла
  • Самонарізи
  • Чорна фарба
Інструкція
1
Окрасьте ящик зсередини в чорний колір і дайте фарбі висохнути.
2
У центрі бічної стінки ящика, згідно малюнку, просвердлите отвір діаметром в декілька міліметрів. Воно не повинно мати шорстких країв, здатних погіршити якість зображення. Це отвір послужить безлинзовий об'єктивом. Недоліком такого об'єктива є мала світлосила, гідністю - значна глибина різкості.
3
У верхній стінці ящика, в місці, показаному на тому ж малюнку, виріжте електролобзиком прямокутний отвір. Закрийте його екраном, вирізаним з листа оргскла. Якщо камера-обскура використовуватиметься тільки для спостереження зображень, екран повинен бути матовим. У разі ж, якщо камера призначається для створення замальовок, екран слід зробити прозорим, оскільки матовими будуть накладаються на нього аркуші паперу. Просвердлите в екрані чотири отвори по кутах, після чого через них закріпіть екран саморізами на ящику.
4
Знову керуючись тим же малюнком, встановіть під екраном дзеркало під кутом в 45 градусів. Міцно закріпіть його будь-яким способом.
5
В сонячний день вийдіть на вулицю і направте камеру-обскуру об'єктивом на пейзаж, зображення якого хочете отримати. Якщо екран у камери прозорий, покладіть на нього лист тонкого паперу, після чого, не зрушуючи його, зробіть замальовку. Користуватися камерою-обскура можна і вдома, якщо освітити об'єкт яскравою лампою.
Зверніть увагу
Будьте обережні з електроприладами.
Корисна порада
В польових умовах користуватися камерою-обскура буде зручніше, якщо забезпечити її штативом.