Як виправити двійку.

Двійка - це не просто оцінка в зошиті або щоденнику. Двійка може бути причиною найсильнішого стресу. Батьки по-різному ставляться до успішність своїх дітей. Одні намагаються допомогти виправити оцінки, наймають репетиторів, займаються самостійно, йдуть в школу з'ясовувати, в чому причина відставання. Інші лають і карають, іноді навіть фізично, за кожну двійку . І в цьому випадку кожна невдала оцінка може стати для дитини катастрофою. Строгість, безумовно, потрібна. Дитина повинна відчувати, що батькам не все одно, як він вчиться, і які оцінки отримує. Не виключені і заохочення. Але чи треба серйозно карати?
Інструкція
1
У початковій школі, як правило, невстигаючих дітей небагато, а якщо вони і є, то це або діти з неблагополучних сімей, або часто хворіють, слабенькі, багато пропускають діти. Проблеми починаються в середній школі, коли дитина вже відчуває себе більш самостійним, дорослим, коли він не розуміє, навіщо кожен день потрібно ходити в школу. Наближається складний підлітковий вік - час протестів і відкритого виклику суспільству. Дуже важливо, щоб з першого класу між батьками і дитиною встановилися довірливі стосунки. Щоб він не боявся зізнатися в витівки, показати щоденник. В цьому випадку буде набагато легше допомогти йому, коли почне страждати успеваемость.Еслі двійка отримана випадково за незроблене домашнє завдання або неуважність під час уроку, тривожитися ще рано. У всіх буває поганий настрій, може боліти голова, зрештою, дитина має повне право задуматися про щось дуже важливому для нього.
2
Якщо ж випадки повторюються і двійок стає все більше і більше, потрібно запитати дитину, від чого так відбувається. Нерідкі випадки, коли дитина не бачить з дошки і тому не встигає зробити завдання. Може бути в класній кімнаті грубо порушуються вимоги по освітленості приміщення, а ваша дитина сидить на останній парті. Може бути і так, що у нього не склалися взаємини з педагогом і він навмисне не вчить уроки. Причину треба виявити і лише потім виправляти оцінки. Якщо йдеться про причини, пов'язаних з порушеннями норм освітнього процесу, необхідно піти в школу і обговорити це з класним керівником. Пояснити йому, що ваша дитина не може побачити з дошки, бо дальній кут класу практично не висвітлений.
3
Якщо ж це психологічні чинники: конфлікт з викладачем, не налагоджені взаємини з однокласниками або просто небажання вчитися, бо колись щось було упущено і тепер нічого незрозуміло, необхідна, перш за все, робота з самою дитиною. Ваш авторитет повинен бути для нього вище зовнішніх факторів впливу. Може бути буде потрібно запросити на якийсь час репетитора, щоб підтягнути дитину по упущених темам, поговорити зі шкільним педагогом про проблеми, які відчуває ваша дитина, попросити про індивідуальну роботу з ним. Головне, не пускати на самоплив. Іноді ситуація, звичайно, може виправитися сама собою, але найчастіше буває навпаки.