Як зробити муфельну піч.

Муфельная піч - це пристрій, за допомогою якого можна нагрівати різні матеріали. При цьому температура нагріву індивідуальна в залежності від матеріалу і його призначення. Особливість печі полягає в наявності муфеля. Цей елемент пристрою захищає матеріал від контакту з паливом, газами. Крім того, є основним робочим ділянкою муфельній печі.
Вам знадобиться
  • картон, парафін, глина, муфельна піч, напилок, шліфувальна шкурка, нихромовая дріт, провід ПЕВ, металевий корпус, пластина з нержавіючої сталі
Інструкція
1
Робочу камеру, як правило, виготовляють з вогнетривкої глини. Виліпити муфель нескладно за допомогою форми. Візьміть картон. Просочіть його парафіном або стеарином. Такий захід допоможе уникнути прилипання форми.
2
Зсередини форми нанесіть глину. При цьому товщина шару не повинна бути більше 10 мм. Також виліпите дверцята. Деталі повинні просохнути, тому залиште їх на повітрі.
3
Підсушені елементи з глини помістіть в муфельну піч , яку можна знайти в звичайній школі і досушити. Сушити необхідно при температурі 100 ° С близько двох годин. Далі необхідно зробити випал деталей.
4
Вимкніть піч і дайте деталям охолонути, не витягуючи з печі. Муфель і дверцята подгоните один під одного за допомогою напилка і шліфувальної шкурки.
5
Візьміть 18 метрову ніхромовий дріт товщиною 0,75 мм, дріт ПЕВ 0,8-0,9 і намотайте зверху на муфель. Перший і останній виток слід вкоротити і закрутити. Це не дозволить обмотці розкрутитися. Зніміть провід ПЕВ.
6
Щоб уникнути замикання, зазори між витками промажьте глиною. Після того як глина підсохне, накладіть другий шар глини смешенной з азбестового крихтою. Товщина другого шару - 12 мм. Висушіть муфель.
7
Виготовте металевий корпус, розміром 270X200X180 мм. Помістіть в нього готовий муфель. Для більш комфортного використання, корпус слід оснастити знімними передніми і задніми кришками, закріпленими на гвинтах.
8
На передній кришці закріпіть дверцята. Відкидатися дверцята повинна горизонтально. На дверцятах встановіть керамічний муфель. Зазори закладіть глиною.
9
Кінці дроту виведете до задньої кришки корпусу, і ізолюйте їх за допомогою керамічних бус. Приєднаєте дріт до штирьковий роз'єму, до якого підключіть шнур з вилкою для підключення до мережі.
10
Простір між корпусом і нагрівальними елементами забийте азбестового крихтою. Робота з муфельній піч ю проходитиме легше, якщо на задній стінці і на дверцятах виготовити отвори. Отвір ззаду необхідно для установки термопари, на дверцятах - для здійснення контролю над робочим процесом. На дно печі покладіть пластину з тонкої нержавіючої сталі, товщиною не більше 0,8 мм.