Як розрахувати бізнес. Як правильно прощітать свій бізнес.

Багато хто мріє відкрити свою справу, починають його, але раптом стикаються з тим, що їм потрібно набагато більше коштів, ніж вони думали ... Хтось бере кредити, хтось вирішує, що бізнес - це не для нього. Як правильно розрахувати витрати на свій бізнес?
Інструкція
1
По-перше, розраховувати витрати на бізнес потрібно до того, як ви зробили хоч один крок по його створенню, а не після. По-друге, варто пам'ятати, що практично будь-який бізнес вимагає витрат, "бізнес без вкладень" - це нерідко просто міф, і необхідно тверезо оцінювати свої фінансові можливості.
2
Розглянемо приклад розрахунку коштів на досить невитратний бізнес. Нехай це буде маленьке рекламне агентство. За що точно доведеться заплатити: 1. реєстрація ІП або ТОВ; 2. оренда приміщення; 3. організація вашого бізнесу (зв'язок, інтернет); 4. зарплата персоналу; 5. реклама.
3
Реєстрація ТОВ (розглянемо її, оскільки вона дорожче) обійдеться приблизно в 4000 рублів, якщо ви будете реєструвати ТОВ самостійно, і в 8000-10000 тисяч, якщо ви візьмете фірму-посередника (цей варіант найбільш зручний). У ці суми входить державне мито за реєстрацію, послуги нотаріуса, відкриття рахунку в банку, виготовлення печатки та оплата послуг посередників, якщо ви вирішите ними скористатися. Варто пам'ятати, що розміри державних мит можуть змінюватися, і їх потрібно перевіряти (наприклад, на сайті 46-й податкової інспекції - www.nalog.ru).
4
Реєстрація вимагає, щоб як мінімум 50% статутного капіталу вашої компанії було оплачено. Зараз мінімальний статутний капітал ТОВ становить 10000 рублів, його можна вносити як грошовими коштами, так і майном. Візьміть на замітку, що готуються поправки до Цивільного кодексу, які передбачають його збільшення як мінімум в 50 разів з 2012 року. Це робиться в рамках боротьби з фірмами-одноденками, але може сильно вдарити по простому підприємцю.
5
На першому етапі приміщення для ведення бізнесу вам може і не знадобитися. Нерідкі випадки, коли початківці підприємці спілкувалися з першими клієнтами по телефону, призначали зустрічі в кафе або офісах тих же клієнтів, а працювали над замовленнями у себе вдома. Проте довго так тривати, швидше за все, довго не може. Важливо не тільки зручність ведення бізнесу, важливо й те, що при реєстрації ТОВ вам буде необхідно назвати адресу офісу. К "масовим" адресами податкові інспекції відносяться останнім часом вкрай насторожено. Тому варто визначитися з місцем і зняти невелике приміщення.
6
Офісу рекламного агентства не обов'язково розташовуватися в самому центрі міста, проте все ж краще, щоб він розташовувався не на околиці. Орендувати офіс не так просто, як здається: необхідно скласти грамотний договір оренди, що може зажадати консультації юриста. Якщо ви не впевнені в арендодателе, краще витратитися на юриста, замість того, щоб бути обманутим. Вартість оренди офісу приблизно в 30 кв.м в Москві коливається від 15000 рублів за 1 кв.м на рік.
7
Необхідно подбати й про організацію вашого бізнесу - закупівлю техніки, організації зв'язку. На перших порах досить мати всього по мінімуму, але ви ж плануєте розвиватися? Те ж стосується і працівників: якщо перші кілька місяців ви можете працювати удвох з партнером, то потім вам знадобляться люди, хоча б секретар.
8
Рекламне агентство, як і будь іншої бізнес, теж потребує реклами. Досить малозатратная реклама - реклама в інтернеті, також можна найняти промоутерів, які будуть розкладати ваші листівки під "двірники" більш-менш дорогих машин (роздавати листівки рекламного агентства перехожим навряд чи є сенс). Природно, варто створити сайт. Способів рекламувати себе безліч.
9
Порахуємо підсумкові витрати (зрозуміло, приблизно): 1. Реєстрація - до 10000 сама процедура і 5000 - половина статутного капіталу ТОВ, разом 15000.2. Офіс - до 450000 на місяць, в залежності від розташування. Якщо будуть витрати на юриста, то ще до 20000 рублей.3. Організація роботи офісу - залежно від офісу. Пара ноутбуків або комп'ютерів, столи до них, інтернет і телефон, корисні дрібниці обійдуться приблизно в 100 000 рублів (при належній економії) .4. Зарплата секретаря в Москві коливається від 18000-20000 рублів. На перших порах немає сенсу платити секретарю більше, оскільки роботи в нього буде небагато. Наймайте студентів, вони точно не відмовляться працювати за цю суму. Зарплата менеджера з реклами починається від 30 000, які не мають досвіду можна платити меньше.5. Послуги промоутера коштують від 200 рублів на годину. Надрукувати листівки - від 2000 рублів, сайт - від 20000. Хороший варіант - використовувати знайомих. Напевно ваш друг-програміст зробить вам хороший сайт недорого.
10
Природно, цей розрахунок є тільки зразковим. Все залежить від міста, в якому ви ведете бізнес, обставин на ринку. Крім того, варто підкреслити, що цей розрахунок підійде тоді, коли ви почнете розкручувати свій бізнес, тобто не з самого початку, оскільки спочатку ви, можливо, будете працювати без співробітників і навіть без офісу.