Як пов'язати рукавиці рукавички.

Навчитися в'язати спицями рукавиці і рукавички рекомендується будь починаючої умільці. Ці предмети гардероба знадобляться кожному члену сім'ї, незалежно від її статі і віку. Експериментуючи з рельєфними або багатобарвними Жаккардна візерунками, з вишивкою по трикотажному полотну, можна створювати вироби в будь-якому стилі. При цьому дитячі речі будуть «рости» разом зі своїм господарем - для цього достатньо розпустити верхівку рукавиці і дов'язати її до потрібного розміру.
Вам знадобиться
  • - 5 панчішних спиць
  • - Допоміжна (або тонка) вовняна нитка
  • - Основна пряжа
  • - 2-3 булавки
Інструкція
1
Починайте в'язати рукавиці на п'яти спицях круговими рядами. Для цього наберіть рівну кількість петель на 4 спиці. Зробіть гумку 2х2 висотою 5-7 см. Щоб вона виявилася тонше, ніж полотно долоні, використовуйте допоміжну нитку або ж більш тонку, ніж основна, пряжу.
2
Дов'язати гумку, видаліть допоміжну нитку (або почніть подальше в'язання рукавиці товстої пряжею). Необхідно рівномірно збільшити кількість петель в першому круговому ряду панчішної в'язки - на кожній спиці додається по петлі.
3
В'яжіть рукавицю, поки не дійдете до основи великого пальця. Тут зніміть кілька петель на шпильку. Щоб відміряти товщину пальця, потрібно знати щільність в'язки (скільки петельок в сантиметрі). Число знятих петель помножте на 2 і додайте ще по 3 з боків.
4
В'язання рукавиці продовжуйте до кінчика мізинця. Далі пров'яжіть першу пару петель на спиці №1 за задні частки, а на спиці №2 дві останні петлі - спільно за передні частки. Роботу переверніть і виконайте все в тому ж порядку. У вас утворюється мисок і останні 4 петлі - нанижіть їх на нитку, міцно затягніть і заправте «хвостик» на виворіт вироби.
5
Робіть великий палець: зніміть відкладені петлі з шпильки на одну спицю, а на іншу наберіть стільки ж повітряних петель плюс бічні. В'яжіть на трьох панчішних спицях по колу, поки не дійдете до половини нігтя. Далі в кінці кожного ряду зменшуйте по петлі, поки їх на спиці не залишиться всього шість. Зафіксуйте верхівку.
6
Виконуйте гумку рукавички таким же чином, як і рукавиці . Потім пров'яжіть три кругових лицьових ряду і беріться до вив'язування клина; причому лівий палець слід в'язати на спиці №4, а правий - на №3.
7
Залиште в кінці робочої спиці останню петлю непровязанной; зробіть накид і зв'яжіть залишену петлю лицьовій; знову накид. Продовжуйте 3 ряди без додатків, пров'язуючи накиди за задні стінки.
8
Додавати петлі слід через кожні 3 кола: спочатку зробіть 2 накиду перед і після трьома петельками в кінці ряду на спиці №4; потім залишайте непровязаннимі все більшого (непарне!) кількість петель: 5, 7 і т.д.
9
дороблять клин до початку пальця і зніміть петлі на шпильки. Після цього необхідно набрати над клином повітряні петлі - їх має бути парна кількість і вдвічі менше, ніж петель клина. Закінчите круг.
10
Починайте зменшення петель з наступного кругового ряду. На спиці №4 пров'яжіть по парі петель спільно зліва і справа отвори. Через ряд робіть убавленія, поки не повернетеся до первинної кількості петель. Доробіть великий палець, як при в'язанні рукавиці , і продовжуйте роботу до мізинця. При цьому в останньому круговому ряду нитку залиште в кінці спиці №2.
11
На спиці № 2 залиште 6 петель, а на спиці № 3 - 5 петель. Решта зніміть на шпильки. Після цього потрібно зв'язати 5 петельок третьої спиці і набрати пару повітряних для створення перемички. Зв'яжіть мізинець до половини нігтя і зменшуйте, як при в'язанні великого пальця. Перед тим, як приступити до роботи над іншими пальцями, робіть пару рядів по колу - перемичка підніметься на спиці.
12
Продовжуйте в'язати рукавичку. • Для безіменного пальця залиште на спицях 6 петель верху вироби, 2 - для перемички плюс 5 петель з низу рукавички. Для наступної перемички наберіть пару повітряних петель. В'яжіть палець на трьох спицях на сантиметр длиннее мізинця. • Середній палець: 7 петель верху, 2 петлі перемички і 6 петель низу вироби плюс 3 повітряні петельки. Робіть палець на півсантиметра довше безіменного. • Нарешті, зв'яжіть вказівний палець точно так само, як і безіменний. В'язана рукавичка готова!