Як вибрати точковий світильник.

Використання точкових джерел світла дозволяє створити в інтер'єрі приміщення певні світлові ефекти, посилити найбільш цікаві та значущі місця в квартирі. Точкові світильники , як правило, застосовуються в поєднанні з люстрою або центральним світильником. Вибір правильних точкових світильників залежить від особливостей інтер'єру квартири і ваших смакових уподобань.
Інструкція
1
Корпус точкового світильника може бути виготовлений із всіляких матеріалів: скла, металу, пластику. Елементи оздоблення можуть бути виконані з полірованої і матової латуні, хрому і т.п. Вибираючи певний світильник, ви можете зупинитися на одній з різноманітних форм і підібрати підходяще стильове рішення.
2
Конструктивно точкові світильники діляться на поворотні і неповоротні. При виборі виходите з того, чи важливо для вас міняти напрям освітлення або світло буде падати у фіксованому напрямку.
3
Розміри світильника в чому визначаються типом ламп, які в них використовуються. У разі звичайних ламп розжарювання розмір світильника складе близько 10 см, а при використанні галогенових ламп розміри будуть удвічі-втричі меншими. Враховуйте, що більш компактні світильники коштуватимуть дорожче.
4
Точковий світильник із звичайною лампою розжарювання може мати відкритий або закритий кожух. Кожух захищає виріб від пилу і конденсату, тому може бути використаний у ванній кімнаті. При виборі точкового світильника для приміщення ванни слід знати, що існують світильники з різним ступенем захисту від вологи.
5
В світильниках з галогеновими лампами зазвичай мається відбивач, що виконує функцію збільшення яскравості. Кут розсіювання відбивача знаходиться в межах від 8 до 60 градусів.
6
Якщо ви вирішите використовувати точкові світильники з галогеновими лампами, розрахованими на напругу 12 В, вам доведеться встановити трансформатори. Це виправдано, оскільки термін служби таких ламп істотно більше і міняти їх доведеться рідше.
7
Вибираючи точковий світильник, зверніть також увагу на його універсальність, практичність, якість виготовлення і відсутність видимого шлюбу.
Зверніть увагу
Точкові світильники отримали широке поширення: їх можна зустріти на кухні або в офіс, або в більш оригінальних приміщеннях, наприклад, на виставках, в музеях і картинних галереях. У торгівлі точкові світильники відіграють ключову роль: чим цікавіше будуть висвітлені стелажі, вітрини та стенди, тим більше вони привернуть уваги до самого товару, який в такому світлі виглядає чарівно.
Корисна порада
В інтер'єрі точкові світильники в комбінації з центральним світильником або люстрою використовуються все частіше. Ви легко зможете з їх допомогою створити будь-які світлові і колірні ефекти і акцентувати увагу на окремих елементах кімнати. Як вибрати точковий світильник? Для початку варто відзначити, що ці світильники вбудовуються в підвісні стелі - модульні, рейкові і стелі з гіпсокартону. Можливо їх використання і в натяжних стелях.
Якщо ви хочете використовувати для освітлення квартири або будинку точкові світильники, необхідно заздалегідь продумати деякі нюанси. Необхідна кількість світильників - це один з перших питань, яке може виникнути. Для вирішення цього завдання потрібно враховувати безліч факторів: площа приміщення, висоту стель, ступінь природного освітлення, наявність інших джерел світла та інше.
Вам знадобиться
  • - План приміщення;
  • - рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте площу приміщення, в якому необхідно встановити світильники.
2
Кількість світильників на 1 кв. м. площі залежить, в першу чергу, від потужності ламп. Якщо лампи в світильниках мають потужність близько 35 Вт, необхідно встановити один світильник на 1,5 кв. м. Існує правило, за яким розподіляються світильники: кожен 1 кв. м. площі повинен освітлюватися 20 Вт.
3
Якщо ж точкові світильники будуть встановлені в якості доповнення до основного висвітлення, наприклад, люстрі, то можна знизити їх кількість або розмістити в певній зоні для підсвічування.
4
Мінімальна відстань між точковими світильниками має становити близько 30 см. А від кута стіни до світильника - близько 20 см.
Зверніть увагу
В магазинах можна знайти безліч видів точкових світильників. Вони відрізняються за напрямом потоку світла і типу розсіювання. Є точкові світильники, оснащені поворотним механізмом, завдяки якому можна з легкістю регулювати напрямок світла. Можна також знайти світильники з лампою, розташованої зовні. Як правило, вони мають зовнішній плафон, що дозволяє збільшити кут розсіювання світлового потоку. Таких світильників потрібно менше, так як вони здатні висвітлити більш велику площу приміщення.
Корисна порада
Розташовуйте світильники, використовуючи різні варіанти. Найпопулярніший спосіб - це розташування в два і більше ряди по периметру стелі. Можна розташувати світильники у формі круга.Прі висвітленні квадратної кімнати скористайтеся радою дизайнерів і розташуйте точкові світильники по кутах рівнобедреного пятіугольніка.Для рівномірного освітлення кімнати використовуйте шаховий спосіб розташування.