Як розрахувати бюджет. Як расчитать сімейний бюджет.

Бюджет, будь то сімейний, державний чи корпоративний, був і залишається основним переліком всіх витрат і доходів за звітний період. Займемося його розрахунком.
Інструкція
1
Бюджет - вкрай важливий і визначальний документ.В ньому враховується буквально все, що стосується фінансових потоків, причому як вхідних, так і ісходящіх.Обично він складається на рік. Не будемо звертатися до конкретики: бюджет чи це фірми, сім'ї або чогось ще - структура істотно не змінюється.
2
Отже, основне співвідношення, закладене в бюджеті: доходи/расходи.Внімательно і серйозно подумайте, які гарантовані витрати вам належить покривати (квартплата, орендна плата, податки і т.д.), які очікуються доходи (проценти, прибуток , інвестиції і т.д.). Прикиньте, чи варто і чи зможете ви виділити кошти на розвиток, що може зажадати ремонту або заміни найближчим время.Также було б дуже корисно передбачити можливі резервні суми, які знадобляться в разі форс-мажорних обставин .Оценіте економічну ситуацію, прогнози по інфляції, біржам та інше. Не можна забувати, що розрахунок потрібно вести з урахуванням цих коефіцієнтів індексації протягом наступного року, а не використовувати дані поточного періоду, тому що все змінюється. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що бюджет - це хоч і обчислювальний документ, але він має солідну частку прогнозу за своєю суттю. Тому цілком можливо, що в ньому відбудуться коригування, і до наступного звітного періоду ви зможете порівняти свої викладки з реальністю і застосувати отриманий досвід до складання нового плану.
3
В результаті у вас може вийти дефіцитний або профіцитний бюджет - грубо кажучи, будете ви в плюсі або в мінусі за підсумками року. Не завжди буває так, що якщо у вас дефіцит, то це однозначно погано. Можливо, він обумовлений вкладеннями, які можуть принести значний прибуток в майбутньому, за рамками розглянутого періоду. Теж саме стосується і профіцитного бюджету: так, гроші у вас залишаються, але подумайте: чи не варто знайти їм застосування, особливо якщо у вас в розрахунках вже передбачена резервна стаття.
Перш ніж приступати до будівництва будинку на своїй ділянці, варто визначитися, у що виллється ця затія і мати напоготові всі необхідні грошові кошти і матеріали. Розрахунок кошторису на будівництво будинку не така вже й складна задача, особливо якщо не потрібно робити підрахунок до останньої копійки - приблизний порядок цін спочатку буде визначений. Приблизний процес розрахунку кошторису невеликого дерев'яного будинку можна представити у вигляді наступних етапів.
Вам знадобиться
  • План будинку із зазначенням розмірів, інформація про вартість матеріалів та робіт, розрахунково-кошторисні програми.
Інструкція
1
Розрахуйте матеріали і їх вартість для коробки будинку : брус на обв'язку, підлога і стеля, на стійки стін і каркас будинку , дошки обрізні на чорнові підлоги і на каркас під обшивку, утеплювач, пергамін, вагонка на обшивку стін і стелі, віконні блоки та двері, плінтуси, замки для дверей, цвяхи, скоби, ганок зі сходами, відливи і т.д. І без спеціального ПЗ для цього вам необхідно з'ясувати точну кількість матеріалу, розділити його на ті одиниці, в яких вона продається, і помножити на вартість цієї одиниці.
2
Розрахуйте вартість робіт з будівництва коробки будинку . Як правило, цей пункт кошторису становить 30% від вартості матеріалів.
3
Розрахуйте матеріали і їх вартість на будівництво даху будинку : дошка обрізна на крокви, металочерепиця, коник, кріплення, саморізи, підкладка під черепицю, пергамін, антисептик і т.д.
4
Розрахуйте вартість робіт з будівництва даху.
5
Розрахуйте матеріали і їх вартість на будівництво стовпчастого фундаменту: стовпи, цемент, плити армовані і т.д., а також вартість роботи з його будівництва.
Зверніть увагу
Як правило, в розрахунку кошторису використовується правило 10% - у кожному пункті додається 10% від кінцевої суми, а також на всю кошторис ще 10% на непередбачені витрати, які обов'язково забули врахувати, або які раптово з'являться в процесі будівництва .
Корисна порада
Крім вартості матеріалів та робіт з будівництва будинку, слід врахувати витрати з доставки, навантаження, розвантаження матеріалів.