Як визначити формат файлу.

Формат (або тип) файлу визначається його розширенням. Однотипні файли зазвичай об'єднані лише однаковими значками і програмами, які необхідні для їх відкриття. Розширення же залежать від конкретного типу файлу і його властивостей і характеристик незалежно від виконуючої програми.
Вам знадобиться
  • Початкові навички володіння персональним комп'ютером.
Інструкція
1
Для визначення формату файлу достатньо лише звернути увагу на закінчення його імені. Символи, що йдуть після крапки в назві файлу і є його розширення. Знаючи значення цих символів, можна визначити і формат файлу .Щоб включити відображення розширення файлів, зайдіть в меню "Властивості папки ..." (розташоване на вкладці "Сервіс" головного меню в будь-якій папці). На вкладці "Вид" зніміть галочку у рядки "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів". Для завершення натисніть кнопку "Застосувати", а потім "ОК".
2
Щоб дізнатися конкретний формат (тип) файлу, відкрийте папку, в якій він міститься. Потім виділіть файл клацанням лівою кнопкою миші і викличте список дій над ним, натиснувши праву кнопку миші. В цьому переліку виберіть останній рядок - "Властивості". У вікні відкрийте вкладку "Загальні". В даній вкладці містяться всі основні відомості про файл (назва, тип, яка виконує додаток, розміщення, розмір, дата створення та основні атрибути). У рядку "Тип файлу" і можна отримати відомості про його форматі. Для закриття вікна властивостей файлу необхідно натиснути кнопку "Скасувати" або "ОК".
Корисна порада
Міняти розширення файлу можна тільки на однотипне, так як пов'язане додаток покликане відкривати лише файли одного виду (наприклад, аудіопрогравачі відтворюють лише аудіофайли (.mp3, .wmf, .wav та ін.)