Як очистити свічки запалювання.

Термін служби одного комплекту свічок запалювання автомобіля завжди обмежений. В середньому ресурсу свічок вистачає на 25-35 тис. Км (конкретні числа залежать від виробника). Але свічки можуть перестати видавати іскру і раніше кінця свого терміну служби. Це трапляється через нагару, який на них утворюється. Тому періодично свічки запалювання необхідно очищати.
Вам знадобиться
  • Свечной ключ, викрутка, ганчірка, щітка з тонкого сталевого дроту, фосфорна кислота («Перетворювач іржі»).
Інструкція
1
Викриття свічку запалювання на свічкового ключа і викрутки.
2
Видаліть верхній шар нагару зі свічки за допомогою сухої ганчірки.
3
У невелику ємність (наприклад, в стакан) налийте фосфорної кислоти і опустіть туди свічку, розташувавши її вертикально. При цьому в кислоті повинні бути лише контакти і різьблення.
4
Потримайте свічку в розчині 20-30 хвилин і дістаньте її звідти.
5
Знову протріть свічку за допомогою чистої сухої ганчірки, ретельно видаливши всі залишки кислоти. З різьби кислоту краще прибирати, використовуючи ганчірку, накручену на який-небудь гострий предмет (наприклад, на ніж). Контакти свічки можна чистити, обернувши ганчіркою який-небудь плоский предмет (наприклад, щуп). При чищенні, головне, діяти акуратно, щоб не пошкодити різьблення і не порушити зазор контактів.
Корисна порада
Якщо нагару на свічці не дуже багато, то можна обійтися ганчіркою або щіткою (капроновою або із сталевої тонкого дроту) .При роботі з фосфорною кислотою слід дотримуватися правил техніки безпеки. Навіть ця слабка кислота здатна залишити на шкірі опіки. Крім цього, фосфорна кислота вельми легко і бурхливо вступає в реакцію з бензіном.Еслі на свічці присутній вже досить сильний нагар (горбок на контактах), то його акуратно спилюють нульовим напільніком.Еслі після чистки свічок запалювання автомобіль так і не завівся, то слід спробувати виставити зазор між контактами.