Як відкрутити колесо.

У поїздці може трапитися все, що завгодно, але найбільш часто зустрічається проблемою на дорозі є прокол камери колеса. На такі випадки в автомобілі завжди повинно знаходитися ціле запасне колесо . Процедура заміни колеса максимально полегшена для швидкої заміни, так як в деяких ситуаціях зупинка скоюється в заборонених для цього місцях.
Вам знадобиться
  • Домкрат, балонний ключ «на 19»
Інструкція
1
Для початку поставте автомобіль на гальмо стоянки. Після цього краще вичавіть зчеплення і включіть другу або третю швидкість для того, щоб автомобіль додатково утримувався включеної швидкістю. Для повної впевненості, тим більше якщо автомобіль стоїть під нахилом, підкладіть під колеса що-небудь важке (камені, цегла) проти напрямку можливого похила машини.
2
Потім ослабте болти кріплення колеса. Робіть це за допомогою спеціального балонного ключа (зазвичай використовується балонний ключ «на 19»). На більшості типових автомобілів колесо тримається на чотирьох таких болтах, але на сучасних спортивних і "люксових" автомобілях їх може бути і більше. Первісне зусилля на баллоннік зазвичай подається ногою, і тільки після цього болти можна послаблювати і рукою. Важливо не знімати болти повністю на даному етапі.
3
Далі за допомогою домкрата підніміть машину з боку проколов колеса. Для цього підставте складений домкрат під спеціальну посилену частина днища автомобіля - поддомкратнікі. Спочатку підтримуючи домкрат, починайте його розкладати. Коли машина досить щільно обіпреться на лапку домкрата, сміливо продовжуйте піднімати машину. Піднімайте доти, поки колесо , яке підлягає заміні, не почне вільно обертатися (перевірте, прокрутивши колесо рукою).
4
Коли машина виявиться піднятою, зніміть болти кріплення колеса повністю (після того, як ви заздалегідь їх ослабили, це можна зробити і рукою).
5
Тепер зніміть колесо з маточини.
Зверніть увагу
Запасне колесо на деяких зарубіжних автомобілях відрізняється від штатних своєї геометрією. Таке колесо розраховане тільки на те, щоб доїхати до найближчого шіномонтажа.Не варто їздити без запасного колеса, тому завжди краще якомога швидше заклеїти пробиту камеру в шиномонтажі. Операція ця недорога і багато часу не займає (20-40 хвилин - точне значення залежить від складності).
Корисна порада
Процес установки нового колеса здійснюється в зворотній послідовності.