Як перевірити жорсткий диск на наявність помилок.

Перевірка жорсткого диска на наявність помилок робиться для визначення системних помилок та перевірки і відновлення пошкоджених секторів. Виправлення системних помилок і відновлення пошкоджених секторів дозволяють поліпшити і прискорити роботу жорсткого диска . Перевірка повинна здійснюватися з періодичністю 1 раз в 4-6 місяців.
Вам знадобиться
  • Початкові навички володіння персональним комп'ютером.
Інструкція
1
Відкрийте папку "Мій комп'ютер", клацнувши по її ярлику на робочому столі лівою кнопкою миші двічі.
2
Виберіть жорсткий диск, який необхідно перевірити на наявність помилок , і клацніть по ньому правою кнопкою миші один раз.
3
У меню, дій над файлом виберіть рядок "Властивості".
4
У вікні "Властивості: Жорсткий диск" зайдіть на вкладку "Сервіс", клацнувши по ній один раз лівою кнопкою миші. Перед вами відкриється вкладка з трьома блоками: Перевірка диска , Дефрагментація диска , Архівація.
5
В першому блоці "Перевірка диска " натисніть кнопку "Виконати перевірку ...". Перед вами відкриється вікно налаштування процесу перевірки диска .
6
В меню настройки відзначте галочками строчки "Автоматично виправляти системні помилки" і "Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори".
7
Натисніть кнопку "Запуск". Розпочнеться процес перевірки та виправлення диска . Тривалість процесу може зайняти від декількох хвилин до декількох годин. Час до завершення операції залежить від продуктивності комп'ютера, від загального стану жорсткого диска і від давності останньої його перевірки.
Корисна порада
Під час виконання перевірки не рекомендується запускати будь-які додатки і відкривати і змінювати жорсткий диск.
Напевно, кожен стикався з ситуацією, коли операційна система Windows починала працювати некоректно: повільно завантажувалася, видавала повідомлення про помилки. Причиною тому могли служити помилки файлової системи диска , фізичні пошкодженнях поверхні, поява погано читаються і збійних блоків секторів. Для усунення подібних проявів необхідно робити перевірку диска на наявність помилок .
Інструкція
1
Відкрийте «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою по значку жорсткого диска , який ви хочете перевірити.
2
Потім з контекстного меню виберіть команду "Властивості". У вікні «Властивості» виберіть закладку «Сервіс» і клацніть лівою клавішею «Виконати перевірку».
3
У вікні «Перевірка диска ...» проставте галочки: «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Після чого натисніть на кнопку «Запуск».
Зверніть увагу
Якщо диск системний, то після натискання на кнопку «Запуск» буде створено завдання на перевірку диска при наступному перезавантаженні. Про що буде виведено відповідне повідомлення. Якщо диск не системний буде проведена перевірка діска.Во час перевірки системного диска на дисплей виводиться звіт про результати перевірки: повідомлення про виявлені помилки та про їх виправлення. Якщо записів досить багато, то це говорить про те, що стан вашого диска не є добре і потрібно робити більш ретельну перевірку за допомогою спеціальних програм.
Корисна порада
Перевірку диска на наявність помилок рекомендується проводити один раз на півроку і при виникненні неполадок.