Як розробити концепцію. Як розробити колишнє к.

Концепція стосовно комерційному підприємству - це бізнес-задум майбутньої справи. Інакше кажучи, звід правил і технічних завдань для всіх основних напрямків: створення продукту з унікальним торговим пропозицією, його просування та реалізації.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, телефон
Інструкція
1
Оцініть ідею, на якій збираєтеся розробляти концепцію, за трьома напрямками: представленість на ринку, затребуваність потенційною аудиторією, складність реалізації проекту. Під останнім варто розуміти як виробництво продукту або надання послуги, так і їх збут.
2
Визначте, які фахівці будуть задіяні на початковій стадії бізнес-задуму. Наприклад, розробляючи концепцію ресторану, спочатку вам необхідна допомога маркетолога, дизайнера і шеф-кухаря. Вторинний «Ешалон» - фінансист, менеджер по персоналу, сервіс-менеджер. Розробка концепції має охоплювати основні аспекти роботи ресторану, а саме взаємозв'язок назви, інтер'єру, кухні, цінової, рекрутингової, сервісної, маркетингової політик.
3
Проаналізуйте кілька можливих назв майбутнього товару. Аналізувати необхідно на вигляд, слух, зрозумілість цільової аудиторії, запам'ятовуваність і захищеність. Залишивши два-три варіанти, поцікавтеся думкою близьких і знайомих. Зрозуміло, вони повинні належати до групи можливих клієнтів. Якщо дозволяють ресурси - проведіть масове опитування. Опитувати можна своїми силами, а можна - залучаючи маркетингову компанію.
4
З'єднайте ідею, яка у вас була спочатку, з назвою, на якому зупинилися. В результаті має вийти образ майбутньої концепції товару або послуги. Тепер справа за фірмовим стилем. В разі нашого прикладу - за вибором дизайну приміщення під ресторан. Якщо він називається «Бетховен» - оформлення переважно в класичному або навіть урочистому стилі. Якщо зупинилися на грайливому назві - вибір дизайну до пари.
5
Додайте унікальна торгова пропозиція. Якщо важко, що підходить на дану роль, дайте відповідь для себе на наступне питання: чому ви б купили серед подібних пропозицій саме це. Склавши образ, визначте якірну аудиторію, тобто тих, на кого в першу чергу розраховане ваше унікальна торгова пропозиція. Коли у вас є зрозуміла аудиторія, можна приступати до маркетингового і збутовому планам. Бізнес-задум готовий, тепер залишилося його грамотно реалізувати.
Зверніть увагу
Концепція - поняття багатопланове, пропустіть одну зі складових, і пазл не склалося.
Корисна порада
Розробляючи концепцію, слід дотримуватися чітких орієнтирів на основну цільову аудиторію. Постійно запитуйте себе, хто, навіщо і за якою вартістю буде купувати ваш продукт.