Як робити тінь в фотошопі.

Один з параметрів накладення шару в графічному редакторі Adobe Photoshop дає можливість додати тінь контуру зображення. Цей ефект дуже зручний при створенні дизайну різного роду інтерфейсів, іконок і т.д., але не дозволяє отримати природно виглядають тінь при заданих умовах освітлення. В таких випадках краще використовувати нескладну послідовність ручних дій.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте файл, що містить вихідне зображення. Гарячі клавіші CTRL + O запускають відповідний діалог.
2
Натисніть клавіші CTRL + J. Таким способом ви створите копію шару з вихідним зображенням - саме вона в результаті стане тінь ю об'єкта вихідного шару.
3
Натисніть на клавіатурі CTRL і, утримуючи клавішу, клацніть іконку зліва від назви шару-дубліката. Так ви виділите контур об'єкта в цьому шарі.
4
Натисніть «гарячі клавіші» ALT + BackSpace - це команда редактору залити виділений контур чорним кольором.
5
Розкрийте в меню редактора розділ «Фільтр», перейдіть в підрозділ «Розмиття» і виберіть рядок «Розумієте по Гауса». Тут вам потрібно вибрати параметри розмиття майбутньої тіні залежно від пропорцій об'єкта та характеру висвітлення. Підберіть потрібне значення візуально, переміщаючи повзунок і контролюючи зміни по картинці перегляду. Отримавши задовільний результат, натисніть кнопку «OK».
6
Поміняйте місцями шари тіні і об'єкта - просто перетягніть мишкою вихідний шар на позицію вище його копії в палітрі шарів.
7
Клацніть шар тіні і натисніть CTRL + T. Таким способом можна включати інструмент деформації контуру зображення. На картинці з'явиться рамка з трьома вузловими точками на кожній зі сторін (в кутах і посередині). Середню точку на верхній стороні прямокутника переміщайте при клавіші CTRL, щоб надати тіні найбільш натуральну форму для існуючого в картинці кута і напрямку освітленості. Можете зробити тінь коротше основного об'єкта, якщо джерело світла розташоване високо або навпаки, довші, якщо низько. Отримавши потрібний результат, натисніть Enter.
8
Перемістіть повзунок у випадаючому списку «Непрозорість» до рівня 60% або нижче - точне значення підберіть візуально. На цьому процедура створення простої тіні об'єкта закінчена, і ви можете зайнятися подальшою обробкою зображення.