Як знайти квадрат числа. Як обчислювати квадрати.

Учитель на уроці диктує математичневираз для того, щоб учні записали його в зошит: «Три в квадраті мінус п'ять ...» Один учень не встигаючи, просить: «Почекайте, не говорите занадто швидко , я ще квадрат перестав намалював ». Так от, щоб не малювати квадрати і куби на математиці, потрібно знати, що квадратом числа є його друга ступінь, тобто коли число множиться на себе два рази. Обчислювати квадрати вчать в ще школі: двічі два - чотири, п'ятьма п'ять - двадцять п'ять.
Вам знадобиться
  • - таблиці множення;
  • - таблиця квадратів двозначних чисел;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб знайти квадрат будь-якого числа достатньо тільки це число помножити на себе. Приклад 1. 6 * 6 = 36; 4 * 4 = 16; 7 * 7 = 49. Твір чисел до 10, що складаються з однієї цифри, розміщено в таблиці, знайомої всім ще з початкової школи: таблиці множення. У ній по діагоналі можна побачити квадрати чисел: 1 * 1 = 1, 2 * 2 = 4, 3 * 3 = 9,4 * 4 = 16,5 * 5 = 25,6 * 6 = 36,7 * 7 = 49 , 8 * 8 = 64,9 * 9 = 81.
2
Друга ступінь двозначних чисел (наприклад, числа 16, 79, 54) визначається тим же способом: множенням числа на себе. Приклад2. 20 * 20 = 400; 25 * 25 = 625; 40 * 40 = 1600. Існує спеціальна таблиця квадратів двозначних чисел, розміщена в підручнику з алгебри для сьомого класу. У ній легко знайти квадрат будь-якого числа. Для цього розбийте число, зводитиметься в квадрат на десятки і одиниці. Знайдіть перетин рядка-десятків і шпальти-одиниць по зазначеній таблиці - осередок на перетині і міститиме квадрат даного числа.
3
Якщо під рукою немає таблиці, квадрат числа можна знайти твором числа на саме себе, виконане в стовпчик. Цим способом знаходиться і квадрат числа, що складається з будь-якої кількості цифр. Однак квадрат великого числа краще обчислити за допомогою калькулятора. Для цього помножте на ньому заданий число саме на себе. Спочатку наберіть потрібне число за допомогою цифрової клавіатури, потім натисніть кнопку "*". Після цього ще раз наберіть це ж число і в ув'язненні кнопку "=". Калькулятор представить на екрані точну відповідь квадрата числа.