Як писати інтерв'ю.

Інтерв'ю - жанр журналістики, в якому інформація видається у формі діалогів інтерв'юера (журналіста) і інтерв'юйованого. Майже всі репліки записуються у формі прямої мови, однак існують і варіанти.
Інструкція
1
На зустріч зі співрозмовником візьміть диктофон або папір і ручку. Перше переважно, оскільки в момент спілкування вам не доведеться відволікатися, перепитувати, зупиняти діалог, витрачати час на запис. Диктофон все це зробить автоматично. Однак переконайтеся, що батарея в ньому заряджена, а сам пристрій справно і не має тенденції вимикатися з нез'ясовних причин.
2
Підготуйте список головних питань, які вам потрібно задати. В процесі його доведеться коригувати, додавати, уточнювати, але головна тема повинна бути відома і вам, і вашому співрозмовнику заздалегідь.
3
Під час розмови уважно слухайте співрозмовника. Не покладайтеся на записи в диктофоні або на папері. Задавайте якомога більше питань, проявляйте щиру увагу до співрозмовника.
4
Після закінчення зустрічі розшифруйте її, в точності перевівши аудіозапис або паперові помітки в електронний вигляд. В текстовому редакторі виправляти і доповнювати набагато простіше.
5
У простій формі інтерв'ю кожна репліка починається з нового рядка, а перед нею пишуться або ініціали вашого співрозмовника, або ваші. В деяких випадках замість ініціалів інтерв'юера ставляться перші літери назви видання або скорочення «Корр.» - Кореспондент. Між репліками ви можете відзначати особливості поведінки свого співрозмовника, реакцію на ваші питання і власні слова.
6
Частина слів співрозмовника ви можете оформити в текст від імені автора. Наприклад: «А. висловив незадоволення від поведінки свого начальника. Свою думку він пояснив відсутністю належного досвіду і освіти у пана Іванова ». Частина реплік вказуйте не у вигляді діалогів, а в лапках. Варіюйте всі три способи на свій розсуд.