Як навчити дитину читати і писати.

Коли починати вчити дитини читання та письма? Прості поради для батьків допоможуть прищепити малюкам корисні навички читання та письма. Весела гра навчить читати і писати легко і доступно. Читання і лист - кращий спосіб розвитку вашого дитини .
Інструкція
1
Дитина вимагає постійної уваги до своєї особи. Кожен батько мріє, щоб в шкільний період у вашого малюка було менше проблем. Якщо вже з раннього віку ви замислюєтеся про це, почніть вчити дитини читанню та письму.
2
Ні в якому разі не треба говорити дитині: «Я зараз почну тебе вчити читати і писати». Дитяча психологія влаштована так, що діти відгукуються тільки на пропозицію «пограти». Запропонуйте малюкові намалювати «візерунки» і почніть спочатку з елементів друкованих букв: пилочок гачків, овалів.
3
Великі літери - складний процес, залиште його вчителям. Не секрет, що більшість дітей любить малювати. Запропонуйте малюкові розфарбувати спочатку прості фігурки: трикутники, квадратики, кухлі. Потім малюнки можуть збільшуватися.
4
Розфарбовуючи фігурки тварин, квіти, овочі, дитина не тільки тренує руку і готує її до листа, але і розвиває пам'ять, мова, свою пізнавальну активність.
5
Використовуйте книжки - розмальовки. Як правило, це знамениті казки, які допоможуть малюкові займатися корисною справою. Згадуючи улюблену казку, представляти її героїв, їхні вбрання і житла, природу, пори року.
6
Читання - процес не менш складний, ніж лист. Почніть його з вивчення алфавіту. Повісьте в дитячій кімнаті яскравий плакат з буквами і предметами, що починаються з них.
7
Купіть для малюка магнітну азбуку або кубики з буквами на боках. Складайте з малям найпростіші слова: мама, папа, його ім'я.
8
Обов'язково читайте дитині, ваше виразне читання допоможе зрозуміти малюкові, як добре вміти читати. Заучуйте прості дитячі вірші, лічилки, скоромовки.
9
Почніть читати книжки, які повинні бути яскравими і невеликими за обсягом. Це не втомить вашого малюка і буде підтримувати інтерес до читання. Вирушаючи на прогулянку, читайте великі написи на вулиці, пропонуйте дитині спочатку прочитати літери, які йому знайомі.
10
Якщо слова невеликі, такі як: хліб, кіно, то заучуйте їх, повторюючи регулярно. З часом ваш малюк сам дізнається завчене слово, написане на іншому джерелі.
11
І, звичайно ж, самі читайте і пишіть. Якщо ваш малюк буде бачити, що цей процес цікавить маму чи тата, він закріпить в своїй свідомості, що це важливо для його батьків, значить важливо і для нього.