Як плести биссером.

У різний час скляні намистини різних квітів і розмірів служили в якості талісманів і оберегів. Їх використовували, як гроші і коштовності. Були часи, коли за нитку бус можна було купити раба. Сьогодні бісерні прикраси і раніше високо цінуються, як тонка ручна робота, хоча бісероплетіння та втратило свою практичну і прикладну спрямованість.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - тонка голка з позолоченим вушком;
  • - котушка з лавсановими нитками.
Інструкція
1
В бисероплетении використовується декілька основних видів плетіння: мозаїка, хрест, ажурна мозаїка, всілякі види джгутів. Варіюючи кількість і колір бісерин, майстер домагається особливого малюнка і рельєфу. З часом і ви навчитеся підбирати форми, розміри і відтінки, але навчання краще почати з однотонних виробів.
2
Бісер для плетіння повинен бути якісним, зернятко до зернятка, на перших порах одного кольору. Бісеринки різних розмірів деформують виріб, його ширина буде «гуляти», з'являться складки і угнутості. Віддавайте перевагу чеському і японському бісеру. Голка повинна вільно проходити крізь отвір в бісеринці кілька разів, при цьому ще й простягати за собою нитку. А з ниток найменш вдалим варіантом буде капрон - волокна будуть постійно розкручуватися, ви не зможете вставити нитку в голку. До речі, для зручності роботи користуйтеся нітковдевателем.
3
Схема плетіння «мозаїка» схожа на цегляну кладку або бджолині стільники. Виріб в цій техніці щільне, рівне по ширині. Відріжте нитку довжиною 50-60 см, вставте в голку. Просмикніть першу бісерину. Протягніть її до точки на 10-15 см від краю і пройдіть крізь неї ще раз, щоб закріпити. Залишений кінець нитки ви використовуєте для закріплення застібки.
4
Одягніть ще вісім бісерин. Для зручності пронумеруйте їх від першої (вже закріпленої) до дев'ятої. Пройдіть крізь сьому бісерину в зворотному напрямку, щоб восьма і дев'ята виявилися ніби петлею. Затягніть нитку, щоб вона не була видна між бісерінамі. Надіньте ще одну бісерину і пройдіть крізь п'яту в тому ж напрямку. Потім, набираючи по одній бісеріне, пройдіть крізь третю і першу бісерину. Поверніть виріб, надіньте ще одну бісерину і знову нанизуйте ряд в проміжках між перш набраними. Сплетіть виріб до ширини зап'ястя. Якщо нитка закінчиться, відріжте ще один шматок і прив'яжіть ткацьким вузлом. По закінченні роботи кінчиками ниток закріпіть застібку, потім сховайте нитку в ряди вироби, зайве обріжте.