Як припинити істерику у дитини.

Більшості батьків знайоме таке малоприємне явище як дитяча істерика. Коли ваше чадо починає кричати на весь голос, плакати, тупотіти ногами і падати на землю, складно проявити витримку і самовладання. Але це необхідно, якщо ви хочете припинити істерику у дитини.
Інструкція
1
В першу чергу заспокойтеся. Піддавшись емоціям - цілком природним, потрібно визнати - ви не зможете допомогти своєму малюкові. Тому вдихніть глибше і постарайтеся зберігати внутрішню рівновагу.
2
Спробуйте відволікти дитини. Часто цей простий прийом буває ефективним, адже діти легко перемикають увагу на щось нове, цікаве, незвичайне. Не сваріть малюка в цей момент і не погрожуєте покаранням за погану поведінку - це лише посилить його емоційну напругу.
3
Якщо істерика трапилася вдома, спокійно і доброзичливо, але твердо скажіть: «Я готова з тобою розмовляти, коли ти заспокоїшся. Зараз я піду готувати (мити посуд, прибирати, читати книгу ...), а ти заспокойся і приходь до мене ». Після цього вийдіть з кімнати, ненадовго залишивши дитини одного. Нерідко цього буває достатньо - для істерики потрібні глядачі і слухачі. Перед тим як вийти, обов'язково переконайтеся, що малюк в безпеці і може виражати свої емоції без ризику отримати травму.
4
Якщо істерика почалася в магазині, на вулиці - там, де навколо вас багато людей, для початку знайдіть можливість відвести дитини в більш відокремлене місце. Незручність, яку ви відчуваєте, опинившись в центрі уваги оточуючих через поведінку свого чада, не дозволить вам залишитися спокійною. Пам'ятайте: істерика зазвичай розрахована на зовнішній ефект, і вам необхідно звести його до мінімуму.
5
Коли малюк за допомогою істерики намагається домогтися бажаного (покупки солодощів, наприклад), проявіть твердість. Не намагайтеся припинити істерику у дитини поступками - так ви перетворите їх в звичку. Дитина повинна знати, що істерика - абсолютно неприйнятний спосіб спілкування. Чи не вмовляйте малюка і не шкодуйте його, в таких випадках потрібно просто терпляче чекати, коли він заспокоїться. Будьте послідовними і терплячі - тоді дитячі істерики досить швидко припиняться.
Кожен батько стикався (або ще зіткнеться) з таким явищем, як дитяча істерика. По суті, вона є нічим іншим, як театральною постановкою, націленої виключно на публічний катарсис. В ході тривалих досліджень поведінки дитини було з'ясовано, що жоден малюк ніколи не почне «уявлення», попередньо не переконавшись в тому, що йому слухає, принаймні, один «глядач». Нескладно здогадатися, що від «глядацької» реакції безпосередньо залежить тривалість «сцени».
Інструкція
1
Постарайтеся зайняти дитини чим-небудь. Запропонуйте, наприклад, піти прогулятися або захопіть його будь-якої музичної іграшкою (барабаном, гармошкою, сопілкою). Насправді, музика дуже благотворно впливає на дитячу психіку. В принципі, малюка може заспокоїти і який-небудь творчий процес, що вимагає зосередження. Дайте йому крейда, олівці, фарби, пластилін і т. Д. Запам'ятайте, що багато залежить від того, яким тоном ви звернетеся до малюка. На ділі, спокійна, врівноважена прохання доходить набагато швидше, ніж гучний наказ, зривистий на крик.
2
Спробуйте просто ігнорувати істерична поведінка малюка, щонайменше, 5-10 хвилин. Задайтесь метою взагалі не спілкуватися з ним протягом цього незначного проміжку часу. В результаті, дитина відмовиться від марних спроб викликати участь до своєї персони допомогою істерики. Після того, як він прийде в себе, винагородите його спілкуванням, не забувши, при цьому, спокійним тоном пояснити, що подібні витівку не зустрінуть вашого співчуття.
3
Якщо ж істерика стала затягуватися - відведіть малюка в кімнату, де він може залишитися наодинці з власними емоціями. Перш ніж залишити його, переконайтеся, що там безпечно, і він не зможе завдати собі каліцтва. Потім вийдете з кімнати. Принцип дії даного методу боротьби з істерикою такий же - ні глядача, відповідно, не для кого закочувати істерику.
4
Буває, що «драма» розігрується прямо на вулиці або в магазині. У такій ситуації запасіться терпінням і чекайте, коли дитині набридне. Зрозуміло, ви можете спробувати відвернути «юного лицедія» від бурхливих пристрастей. Хоча, навряд чи вам це вдасться, виходячи з того, що в залі буде повний «аншлаг». Але не варто спускати з рук таку поведінку. Коли пристрасті вляжуться - поясніть малюкові, що він вів себе неправильно і дуже вас засмутив. В іншому випадку, кожен ваш вихід у світ супроводжуватиметься подібними витівками.
Корисна порада
Дітей старшого доцільно карати за подібні витівки. Наприклад, позбавите його якого-небудь ласощі, не купите іграшку, яку давно просив, забороніть дивитися улюблений мультфільм і т. Д. Вживаючи заходів, обов'язково поясніть причину покарання. Крім того, вчіть дитину зізнаватися у своїх помилках і вибачатися за них.