Як розводити хвилястих папуг в домашніх умовах. Як створити пару хвилястих папуг.

Любителі птахів, в тому числі і хвилястих папужок, прагнуть до того, щоб їхні вихованці не просто жили в хороших умовах , а й давали міцне здорове потомство. Розведення хвилястих папуг в домашніх умовах - справа вельми клопітка. Але, при бажанні і деякій старанності, ваші пернаті друзі зможуть привести на світ чудесних пташенят, які порадують вас своєю присутністю.
Вам знадобиться
  • Гніздової ящик, тирса, квіти аптечної ромашки.
Інструкція
1
Отже, перше і необхідна умова - це вибір майбутніх «папи» і «мами». Пам'ятайте, що спаровувати потрібно здорових і рухливих птахів. Слабкі батьки можуть дати тільки нездорове потомство. Птахи мають бути вгодованими, але не занадто. Найоптимальніший вік, що ідеально підходить для розмноження - від року до чотирьох років.
2
Друге і не менш важлива умова - підбір пари. Самець і самочка повинні добре знати один одного, у них повинна існувати взаємна симпатія. Поспостерігайте за своїми улюбленцями. Як правило, любляча пара постійно знаходиться разом, і самець, і самка легко відрізняють один одного серед решти папуг. Вибравши собі партнерку, самець активно за нею доглядає, чистить пір'я і годує з дзьоба, а «дама» приймає залицяння. Не варто створювати пару штучно. Якщо птахи не приймуть один одного, то і потомства ви навряд чи дочекаєтеся.
3
Помітивши підходящу пару і отсадів її в окрему клітку, вам потрібно подбати про підготовку умов для гніздування. Для цього потрібно виготовити гніздовий ящик. Роблять його з дерева, підвішують зовні клітини, щоб не займати багато місця. Розмір і форму ви можете вибрати на свій розсуд.
4
Папуги не будують гнізд, тому на дно гніздового ящика насипте і розрівняйте шаром в 3 або 4 см пару стаканів просушених тирси, найкраще - березових. Не використовуйте тирсу хвойних порід дерев, бо в них містяться смоли. Для знезараження гнізда від паразитів додайте в тирсу ложку сухих квіток аптечної ромашки.
5
В період гніздування ретельно стежте за раціоном своїх улюбленців. Їм необхідно давати свіжі гілочки липи, зелень, горобину. Так само включите в меню птахів варене яйце і моркву. Основним кормом залишається зернова суміш. При гніздуванні важливо пам'ятати, що в клітці завжди повинні бути крейда і товчена яєчна шкаралупа. Вони потрібні для поповнення кальцію в організмі птиці. Не забувайте регулярно міняти воду.
6
Приблизно на десятий день після спарювання з'являється перше яйце. Папуги висиджують яйця протягом 21 або 23 днів. Після чого вилуплюються голі і сліпі пташенята. Годують їх як самець, так і самка. Через тиждень у пташенят відкриваються очі, а через місяць вони повністю оперяются.
7
Після появи потомства, через два тижні, ретельно вичистіть гніздовий ящик. Пташенят на час чистки пересадите в коробку або інший гніздовий ящик. Обов'язково огляньте пташенят. Видаліть бруд з оперення і лапок.
8
Потім замініть в ящику тирсу. Проробляють цю процедуру раз на тиждень. В чистий гніздовий ящик поверніть пташенят і залишилися цілими яйця. Робіть це максимально швидко, т.к. самка після дотику до пташенят і яйцям може їх не прийняти і викинути з гнізда.