Як запобігти карієс.

Оскільки виникнення карієсу може бути обумовлено самими різними факторами, починаючи від неналежного догляду за порожниною рота і закінчуючи неправильним харчуванням, то і способів лікування існує декілька. Звичайно, запобігти карієс набагато простіше, ніж його вилікувати, тому щоб уникнути виникнення вогнищ карієсу рекомендується проведення профілактичних заходів.
Інструкція
1
Основними профілактичними заходами, спрямованими на запобігання появи карієсу є: застосування кухонної солі, збагаченої фтором, освоєння правильної техніки чищення зубів і багато іншого. Але всі ці дії не дадуть очікуваного результату, якщо не використовувати на додаток до них програму індивідуальної профілактики, складеної лікуючим лікарем-стоматологом і гігієністом. Ця програма має індивідуальний характер, оскільки кожен людський організм має свої, суто особисті, особливості.
2
У загальних рисах протикарієсні терапія включає в себе підбір правильного режиму харчування, що виключає виникнення, а також усунення вогнищ карієсу . Для цього виключіть зі свого харчового раціону продукти, які викликають карієс, а саме - цукерки, цукор, солодкі напої, кава і т.д. Замість цього додайте в своє меню продукти з великим вмістом кальцію. Наприклад, молочні. Сир - ідеальний варіант для вирішення даної проблеми. Він прекрасно зміцнює зуби. Що стосується соків, то їх слід пити тільки через трубочку, щоб уникнути попадання кислоти на зуби.
3
Застосовуйте фторвмісні препарати, що мають каріесстатіческое дію. Використовуйте спеціальні зубні пасти та ополіскувачі з фтором, вони не тільки зміцнять зубну емаль, а й попередять розвиток карієсу .
4
Герметизація фісур. Цю процедуру проводять тільки стоматологи. Нічого страшного в ній немає. Відвідайте лікаря, і він усуне проблему глибоких фісур - непотрібних ямок і борозенок на зубах (які часто служать осередком розмноження бактерій) за допомогою спеціального герметичного речовини.
5
Проведення цілеспрямованих гігієнічних заходів. Чистите зуби вранці і ввечері, після кожного прийому їжі. Така періодична чистка допоможе усунути частинки їжі, які при тривалому контакті із зубною поверхнею розкладаються, вражаючи зуб. Використовуйте зубну нитку, яка впоратися з чищенням ротової порожнини там, де це не під силу зубної щетке.Виполняйте всі вищенаведені рекомендації. Це допоможе запобігти карієс і зберегти вашу посмішку красивою.
Проблема карієсу хвилює сучасної людини так само, як і проблема глобального потепління. Для сучасної людини, здорові зуби - це запорука іміджу, здоров'я, авторитету. На зуби звертають увагу, по ним судять про стан здоров'я людини. А карієс, це найпоширеніше захворювання зубної емалі.

Основна властивість цього захворювання в тому, що воно вражає емаль спочатку трохи, потім все сильніше і сильніше. Таких не хитрим чином можна втратити зуб. Час розвитку хвороби, залежить від індивідуальних особливостей. Що викликає карієс? Викликають карієс хвороботворні бактерії, флора ротової порожнини і навіть їжа, яку ми їмо щодня. Для того щоб уникнути захворювання, потрібно дуже уважно стежити за своїми зубами і здоров'ям в цілому. Часом карієс викликають часті ангіни, гнійні орви і інші запалення носоглотки. Крім того, кишкові хронічні інфекції також опасни.Еффектівно лікувати карієс можна лише в кабінеті у стоматолога. Справа в тому, що ерозію зуба можна ліквідувати, але зупинити її важко. Методи профілактики не так вже й складні, особливо якщо звести їх у ранг звички і щоденного ритуалу.

  1. Щоб зуби були міцними і здоровими потрібно їх чистити щодня, по два рази. Традиційно чистити зуби радять вранці і ввечері.
  2. В процесі дня, після їжі слід використовувати зубний еліксир або просто полоскати рот холодною водою.
  3. Крім того, не забувайте про зубної нитки з її допомогою можна витягти шматочки їжі, які застрягли між зубами. Саме такі залишки часто провокують захворювання.
  4. Перевіряти зуби на предмет здоров'я, потрібно кожні півроку. Трапляється, що деяким цього замало, тоді спостереження у лікаря стоматолога, необхідна.
  5. Полоскати зуби можна слабким розчином часникового соку, він дезінфікує порожнину рота і бореться з хвороботворної флорою.
  6. Ще одна важлива обставина, це зміцнення всього організму . Пийте кальцій і магній. Раціонально вживати вітаміни в комплексі, в будь-якому випадку не завадить.
  7. Правильно харчуйтеся. Збільште кількість молочних продуктів, фруктів і зелені.

На початковій стадії лікувати карієс не складно, недовго і не так вже й дорого. Однак запущені форми можуть сильно зіпсувати життя. Тому ретельно стежите за станом ротової порожнини і попереджайте захворювання на початковій стадії.