Як взяти сечу на аналіз у немовляти. Як брати аналіз сечі у новонародженого.

Загальний аналіз сечі допомагає виявити різні захворювання, пов'язані з сечостатевої системою дитини. Лікарі рекомендують здавати його один-два рази на рік, навіть якщо немає ніяких скарг на стан здоров'я. З немовлятами це ще більш актуально, так як по поведінці малюка не завжди можна зрозуміти, що його турбує. До того ж інфекції сечовивідних шляхів часто протікають безсимптомно.
Інструкція
1
Підмийте дитини під струменем теплої проточної води. Ретельний туалет зовнішніх статевих органів малюка дозволяє уникнути неточностей в результатах аналіз а. Пахову область потрібно обмивати спереду назад - це особливо важливо при туалеті дівчинки. Промокніть сухою чистою пелюшкою статеві органи дитини. Користуватися присипкою і кремами перед забором сечі категорично заборонено, оскільки попадання сторонніх домішок в аналіз спотворить його результат.
2
Вимийте і простерилизуйте паром ємність для аналіз а. Дана міра допоможе позбутися від мікробів і бактерій, які можуть потрапити в зразок. Якщо ви використовуєте аптечний стерильний контейнер для сечі, цей крок можна пропустити.
3
Віднесіть малюка у ванну кімнату і відкрийте кран. Тримайте дитину над раковиною або тазом, приставивши ємність для сечі до статевих органів. Від шуму води сфінктер сечового міхура розслабиться, і зразок аналіз а виявиться в потрібному місці. Найчастіше немовля ходить в туалет відразу після прокидання і після годування, тому даний крок найкраще підгадати під цей час. В іншому випадку доведеться чекати близько години, поки сечовий міхур наново не наповниться. Даний спосіб хороший для зовсім маленьких дітей. Дитина старше 3-4 місяців навряд чи дозволить довго тримати себе над раковиною. Тому забір аналіз а у старших дітей краще проводити наступним способом.
4
Скористайтеся дитячим одноразовим мочеприемником, який можна придбати в аптеці. Він має гипоаллергенную клейову основу, завдяки чому щільно тримається на статевих органах дитини. Його стерильність гарантує чистоту і точність аналіз а. Пеніс хлопчика поміщається всередину мочеприемника через спеціальний отвір, клейова основа щільно притискається до шкіри. Дівчаткам дане пристосування приклеюють до великих статевих губ. Якщо поверх приклеєного мочеприемника надіти трусики або підгузник, він краще зафіксується, що виключить його випадкове відклеювання і протікання.
5
Вимкнути наповнений мочеприемник. Перелийте його вміст в заздалегідь підготовлену стерильну ємність і віднесіть в лабораторію.
Зверніть увагу
У багатьох мам і тат виникають цілком виправдані питання - як зібрати сечу і кал у маленької дитини, немовляти - грудничка? 1. Баночка для збору сечі (стерильні контейнери для сечі продаються в аптеках - стоять зовсім недорого!) 2. мочесборнікі (мочеприемник) дитячий. 3.Канцелярская гумка. Сечу на аналіз необхідно брати ранкову, тому саму процедуру збору потрібно проводити або вночі, або рано вранці.
Корисна порада
Візьміть чистий (!) Поліетиленовий пакет: Покладіть на мішечок дитини. Частина сечі витече, але залишився вистачить на аналіз, скористайтеся клейонкою.
Аналізи сечі відносяться до обов'язкових дослідженням, що дає лікарям інформацію про стан сечовидільної системи дитини. Найчастіше сечу беруть для загального аналізу, за допомогою якого визначають стан нирок і сечового міхура. Для отримання достовірних результатів досліджень її потрібно правильно зібрати.
Вам знадобиться
  • Стерильна посуд з кришкою.
Інструкція
1
Перед здачею аналізів сечі дитини потрібно підготувати. Напередодні процедури не давайте йому овочі або фрукти, які мають яскраве забарвлення: буряк, червоні яблука або перець. Вони можуть вплинути на колір сечі. Поїть дитину в звичайному режимі, не допускайте надмірного прийому рідини, це впливає на щільність сечі. Не давайте йому по можливості ліки або трав'яні збори, а якщо курс лікування не можна переривати - проінформуйте про це лікаря, який буде інтерпретувати результати аналізів.
2
Підготуйте посуд для збору сечі. Ретельно помийте і простерилизуйте баночку з кришкою, для цього достатньо потримати її над парою протягом 15 хвилин. Або придбайте в аптеці одноразовий мочеприемник, він підходить для дитини будь-якої статі.
3
Сечу для аналізу збирайте тільки ранкову. Бажано донести її до лабораторії не пізніше, ніж через три години після збору, інакше там почнуть утворюватися дріжджові клітини. Перед збором сечі підмийте дитини з милом або за допомогою слабкого розчину марганцівки. Якщо сеча береться у дівчинки, при підмиванні важливо, щоб вода стікала в напрямку спереду назад. Якщо у хлопчика, при підмиванні потрібно відкрити головку статевого члена і обмити її, проте це можна зробити тільки в тому випадку, якщо у дитини немає фізіологічного фімозу. В іншому випадку при насильницькому зрушуванні крайньої плоті можна її травмувати.
4
Якщо вашій дитині призначений аналіз сечі за методом Каковского-Аддиса, збирайте її протягом доби в одну стерильну ємність. Після збору чергової порції щільно закрийте кришку ємності і помістіть її в холодильник. Після закінчення доби збовтайте всю зібрану рідину і отлейте приблизно 200 мл в іншу простерилізованих банку, яку віднесіть в лабораторію. На етикетці вкажіть загальну кількість сечі, зібране на протязі всього часу.