Як визначити своє покликання.

Покликання є у кожного, але часто воно відходить на другий план, оскільки ще в середній школі доводиться чути про те, що хороша робота - це робота, за яку багато платять. Тому багато хто думає саме про те, як їм вступити до вузу на престижну спеціальність. Однак, знаючи своє покликання і користуючись ним, працювати і заробляти легше: робити те, що подобається, виходить краще.
Інструкція
1
Згадайте, що ще в дитинстві вам подобалося, що у вас добре виходило в школі - вирішувати задачі з математики або писати твори? Наше покликання формується ще в дитинстві. Безумовно, не можна точно визначити, ким в майбутньому необхідно стати восьмирічної дитини, проте схильність до точних або гуманітарних наук вже цілком можна виявити.
2
Можна подумати про те, що вам подобається робити. Неважливо, що це буде - читання, робота в саду, ігри на комп'ютері. Хобі кажуть про людей більше, ніж їм здається. Ті, кому подобається, наприклад, вишивання (тобто досить монотонна робота, що вимагає уваги й акуратності), напевно схильні до скрупульозного праці, який вимагає зосередженості. Відповідно, жінці, яка захоплюється вишиванням, підійде адміністративна робота або робота, приміром, в бухгалтерії.
3
Визначити покликання допомагають тести на профорієнтацію. Звичайно, вони не можуть дати точну відповідь, на що ви найбільш здатні, ким вам слід стати, але, принаймні, допоможуть визначитися зі сферами діяльності, в яких можна себе спробувати для точного визначення покликання. Також вони допомагають відсіяти те, що вам точно не підходить. Пройти тест на профорієнтацію можна в кадровому агентстві або в спеціальному центрі.
4
Неможливо на сто відсотків бути впевненим в тому, чи підходить вам та чи інша сфера діяльності, до початку роботи в ній. Іноді буває, що спеціальність, яка здавалася цікавою в вузі, на практиці виявляється нудною.
5
Якщо ви зрозуміли, що ваша робота не дуже вам підходить, не подобається, не відповідає вашому покликанню (наприклад, виявилося, що ви більше тяжієте до журналістики, аніж до реклами), краще задуматися про те, щоб поміняти її або хоча б спробувати попрацювати в тій сфері, яку ви вважаєте своїм покликанням. Відомо, що те, що подобається, виходить краще. Відповідно, легше зробити кар'єру, займаючись тим, що подобається.
Ринок праці весь час змінює свої правила. Якісь професії стають більш затребувані, якісь - менш, а деякі й зовсім витісняються з життя суспільства. Тим, хто найближчим часом планують вступати до якесь спеціалізований навчальний заклад, варто знати про основні тенденції. Адже деякі спеціальності залишаються актуальними тривалий час.
Інструкція
1
Високим попитом користуються кваліфіковані робітники. Це токарі, зварювальники, електромонтажники та фахівці з різних видів ремонту. Уже кілька років такі спеціальності не втрачають своїх позицій.
2
Ринок праці завжди потребує кваліфікованого медичному персоналі. Наприклад, гостра необхідність, в даний момент, в стоматології. Отримують вони набагато більше медиків інших спеціальностей. І цінуються дуже високо. Адже без них неможливо довести свій образ до ідеалу.
3
Гостра потреба в 2014 році в інженерах, причому як у виробництві, так і в будівництві. Ця професія як була актуальною багато років, так і за прогнозами аналітиків, залишиться такою. Для роботи в цій галузі потрібно отримати вищу технічну освіту. Їх основними обов'язками є управління технічними системами, проектування та організація виробництва, впровадження у виробництво технічних нововведень.
4
Досить затребувані програмісти. В їх роботу входить знання методів і принципів програмування, складання алгоритмів, написання власних програм та їх налагодження, тестування інших програм і в разі необхідності, усунення неполадок. Інтерес за останні кілька років до цієї спеціальності не слабшає, вони все також знаходяться в дефіциті і все також затребувані.
5
Одну з позицій затребуваних спеціальностей займають топ-менеджери. Це менеджери з розвитку, по продажам, комерційні директори, генеральні директори та директори великих холдингів. Такий персонал досить затребуваний і високооплачуваний. Велика частина доходів є бонуси.
6
Одна з актуальних професій в 2014 році - це особистий водій. Здається, що водити машину вміє мало не кожен. Однак знайти людину, яка добре знає свою справу і має достатній досвід, буває нелегко.
Зверніть увагу
Вибираючи майбутню професію, варто проаналізувати який графік роботи підійде особисто вам. Так, наприклад, люди робочих спеціальностей мають звичайний нормований робочий день. А у більшості топ-менеджерів, робочий день дуже часто може бути ненормованим.
Корисна порада
Збираючись вступати цього року до навчального закладу, варто враховувати не тільки список затребуваних професій. По закінченню навчання, все може докорінно змінитися. Тому, варто враховувати особисті уподобання, те, до чого тягне і чим цікаво займатися. І можливо, варто дізнатися думку аналітиків про те, які професії будуть затребувані через кілька років.