Як приготувати йогурт будинку. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Йогурт - продукт смачний і корисний, а приготований в домашніх умовах не зрівняється з тим, що можна купити в магазині. Мало хто знає, що приготувати йогурт вдома зовсім нескладно. Спробуйте це зробити, тоді ви кожен день зможете радувати свою сім'ю свіжим і дуже смачним кисломолочним продуктом.
Вам знадобиться
    • 1 літр молока будь-якої жирності;
    • 2 столові ложки магазинного йогурту
    • краще натурального.
Інструкція
1
Закип'ятіть молоко. Молоко можна взяти будь жирності, чим жирніше воно буде, тим жирніше і густіше буде готовий йогурт. Для приготування йогурту підійде тільки дуже чиста посуд, щоб в нього не потрапили непотрібні бактерії.
2
Остудіть молоко до температури близько 45 градусів. Для цього можна винести його на холод або поставити каструльку з гарячим молоком в іншу, більшого обсягу, з холодною водою. Можна перевірити температуру молока мізинцем. Якщо він витримує в молоці 10 секунд - температура підходяща.
3
Додайте в тепле молоко магазинний йогурт, який послужить закваскою. Він повинен бути кімнатної температури. Добре розмішайте. Можна збити віночком.
4
Накрийте каструльку кришкою, добре укутайте. Можна поставити каструльку до батареї або іншими джерелами тепла. Молоко повинно остигати якомога повільніше. В цей час йогурт буде густіти. Це займе близько восьми годин, найкраще залишити йогурт на ніч. Весь цей час каструльку краще не рухати, вміст не перемішувати.
5
Після восьми годин йогурт буде готовий. Його потрібно поставити в холодильник. В процесі охолодження він стане гущі. Накладати йогурт з каструльки потрібно акуратно, чистою ложкою, не перемішуючи.
6
Готовий домашній йогурт можна зберігати в холодильнику до чотирьох днів. За цей час він стане ще смачніше, густіше і корисніше. Можна додати в йогурт за смаком ваші улюблені ягоди або фрукти, свіжі або консервовані, нарізавши їх дрібними шматочками. Для приготування нової порції йогурту можна використовувати готовий домашній йогурт, але, бажано, не більше десяти разів, після чого знову додати магазинний.