Як відчистити парафін.

Парафінові свічки є практично в кожному будинку, адже це не тільки прикраса свята або романтичного вечора, але і спосіб тимчасового освітлення при проблемах з електрикою. Якщо користуватися ними необережно і закапати розправленим недогарком одяг, потім доведеться очищати її від парафіну. А це складно, так як парафін глибоко проникає в структуру тканини, і утворилося пляма здається важко виведеним. Однак упоратися з цим видом забруднень можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - окріп;
  • - праска;
  • - м'яка вбираюча папір і газети;
  • - нашатирний спирт;
  • - вата;
  • - чавунна сковорода;
  • - пральний порошок (мило);
  • - крейда (або крохмаль).
Інструкція
1
Очистити парафін на білому одязі або на якісно пофарбованому полотні досить просто. Для цього достатньо закип'ятити воду і в кілька прийомів опустити заплямоване місце в крутий окріп. Робити це слід швидко: опустили і відразу ж вийняли. Проте не рекомендується користуватися цим прийомом чистки, якщо ви не зовсім впевнені у стійкості забарвлення тканини.
2
Починайте розтягувати одяг з плямою від парафіну в різні сторони по діагоналі. Від цих ваших дій застигле забруднення почне покриватися тріщинами і поступово обсипається. З зусиллям потріть парафиновое пляма, імітуючи рухи при ручному пранні.
3
Постеліть на прасувальну дошку стопку серветок або промокальним папери; можна скористатися також туалетного. Покладіть на неї брудну річ і накрийте такими ж 2-3 тонкими паперовими шарами; зверху покладіть газету. Тепер починайте прасувати накритий парафін гарячою праскою, поки паперова маса не просочиться жиром. До тих пір, поки плями не перестануть з'являтися, обов'язково міняйте забруднену папір на чисту.
4
Прибрати залишилися жирові плями можна за допомогою нашатирного спирту. Змочуйте в ньому ватний тампон і чистите забруднення, рухаючись від його центру до країв. Потім виперіть виріб вручну в теплому мильному розчині або ж прокрутите в пральній машинці з додаванням прального порошку.
5
Видалити свіжі жирові розводи, залишені розпливлася свічкою, можна будь-яким адсорбентом, приміром, товченою крейдою або крохмалем. Злегка нагрійте порошок на чавунній сковорідці і насипте його на пляму. Через годину одяг можна випрати і ретельно прополоскати в чистій воді.