Як відрегулювати двері шафи. Як правильно прикрутити петлі шафи.

В процесі складання меблів при переїзді після транспортування або тривалого використання нерідко потрібно регулювання дверцят. Від цього залежить її зовнішній вигляд. Самостійно виконати регулювання дверцят зовсім нескладно, маючи мінімальний набір інструментів.
Вам знадобиться
  • хрестова викрутка
Інструкція
1
Огляньте дверцята шафи . Регулювання вліво або вправо потрібна в тому випадку, коли зазор між двома дверцятами нерівномірний або дверки виходять за межі шафи . Можливо, також знадобиться і регулювання дверцят по висоті. Якщо дверки нерівномірно прилягають, то необхідно відрегулювати їх положення, переміщаючи один з прилеглих кутів вперед або назад. Якщо спосіб кріплення дверки шафи дещо інший, і двері встановлюється не поверх отвору, а всередині нього, то в цьому випадку петлі мають дещо іншу конструкцію, але суть регулювання залишається такою ж.
2
Відкрийте дверцята шафи , що вимагає регулювання. Покрутіть регулювальний гвинт, розташований в корпусі петлі, ближче до дверцят. Він служить для регулювання дверки вліво або вправо. Доможіться такого становища, щоб торець дверки повністю збігався з торцем шафи , а зазор між дверцятами був рівномірний і збігався з зазорами на інших фасадах, якщо вони є. Якщо між дверцятами мається замочок, то він повинен функціонувати.
3
Відкрутіть на кілька обертів шурупи, якими кріпляться петлі до корпусу шафи , щоб підняти або опустити дверку. Отвори під ці шурупи в петлі мають не круглу, а овальну форму, розташовані вони вертикально. Порухайте дверку разом з петлями трохи вгору або вниз до необхідного положення. Якщо двері великогабаритна, то можна допомогти собі носком ноги. В результаті такої регулювання куточки прилеглих дверцят повинні збігатися один з одним.
4
Ослабьте гвинт, розташований в петлі другим за рахунком від дверцят. Тепер дверцята має можливість змінювати своє положення в площині вперед - назад в районі цієї петлі. Цей вид регулювання необхідний і в тому випадку, якщо дверцята обладнана магнітиками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CJXRs0CWWjI
Корисна порада
Процес регулювання дверцят шафи ефективний у тому випадку, якщо сам шафа встановлений правильно, його корпус виставлений за рівнем і не перекошений, тобто його внутрішні діагоналі рівні.
Досить часто виникають проблеми, пов'язані з дверцятами шаф. Вони часто зриваються з петель. Усунути несправність можна досить просто. У більшості випадків необхідно тільки зайнятися регулюванням шарнірів.
Інструкція
1
Дверцята шафи закріплюються на петлі з тарілчастими шарнірами. Відкриваються вони на певний кут. При закриванні шарніри «тягнуть» дверне полотно. Даний механізм розрахований так, що двері при відкриванні не заходить за бічну сторону шафи. Петлі з шарнірами використовуються дуже часто. Справа в тому, що перехідні один одного шафи мають дверцята, які утворюють суцільну, без пазів, поверхню. Ця особливість меблевих наборів дозволяє оптимально використовувати наявну площу.
2
Головним завданням при навішуванні дверцят є точна установка механізму кріплення. Слабким місцем є маленькі шурупи, які знаходяться зліва і праворуч від тарілчастих шарнірів. Якщо вони недостатньо відрегульовані, то можуть швидко розхитатися і навіть випасти. Основні елементи меблів зазвичай виконані з ДСП. Тому може виникнути проблема, пов'язана з розхитуванням шарнірних петель. У даній ситуації потрібно або займатися укручуванням товстих шурупів, або зміщувати всі петлі.
3
Меблеві петлі з шарнірами кріпляться до внутрішньої бічній стороні шафи. Перед тим, як їх встановлювати, потрібно визначити розташування дверцят. Проведіть під прямим кутом до передньої сторони основну лінію. Після цього за допомогою шаблону розмітку отворів для шурупів. За допомогою кільцевого свердла потрібно зробити тарілчастим отвір необхідної глибини. Закріпіть монтажну пластину по розмітці. На стрічковому важелі мається середній гвинт, за допомогою якого проводиться регулювання дверей.
4
В стрічковому важелі є вбудований механізм регулювання. За допомогою трьох гвинтів можна виконувати переміщення дверцят в трьох площинах. Бічне регулювання, регулювання по висоті і глибині виконуються регулюючим гвинтом. Найчастіше він позначається червоним кольором. Після регулювання добре закрутіть всі три гвинта.