Як робити розетки.

Монтаж розеток своїми руками - захід небезпечне, якщо ви не професіонал. Але якщо з яких-небудь причин ви взялися за цю справу чи категорично намір це зробити, варто спочатку ознайомитися з декількома рекомендаціями.
Інструкція
1
Визначтеся з розташуванням розетки . Це ваш суто індивідуальний вибір, але майте на увазі, що їх заборонено встановлювати менш ніж за 50 сантиметрів від заземлених металевих предметів, якими є газові та інші труби, батареї тощо.
2
Придбайте саму розетку. У цій області вибір величезний, але керуйтеся здоровим глуздом і вашим баченням інтер'єру - гармонія повинна бути.
3
Отже, попередній етап ви пройшли. Починайте установку розетки . Першим ділом відключіть вступний автомат. Тепер перестрахуйтеся і упевніться, що струму немає. Для цього використовуйте спеціальний індикатор. Корисно знати, що жоден поважаючий себе електрик, не почне маніпуляції з проводами відразу після виключення автомата, поки не переконається власноруч що струм не надходить. Далі йде найбрудніший етап.
4
проштробити борозну під дроти від розподільної коробки. Запам'ятайте, що їх ведуть тільки по горизонтальних і вертикальних лініях! Приступайте до створення виїмки під монтажну коробку для розетки . Для надійності закріпіть її на алебастр. Тягніть проведення від розподільної коробки до гнізда і не забувайте про запас. Дроти підбиваються до розетки знизу.
5
Встановіть розетку. Для цього підключіть провідник заземлення та щільно прикріпіть розетку до поверхні. Тут щільність принципова, тому постарайтеся затягувати міцніше.
6
Ви підходите до передостаннього етапу - перевірці розетки на міцність. Вам доведеться протестувати щільність кріплення проводів до розетки. Як ви розумієте, вона повинна стояти жорстко. Якщо ж ви помітили рух, перевірте міцність кріплень, а якщо необхідно - переробіть. І нарешті фінал: включайте автомат і підключайтеся до розетки.
Одним з кращих рішень в облаштуванні робочого або кухонного столу є монтаж розеток в стільницю. Вони забезпечують зручність при користуванні електроприладами і побутовою технікою, добре вписуються в інтер'єр.
Багато домогосподарки гідно оцінили можливість швидкого підключення дрібної побутової техніки в найзручнішому місці - прямо на робочій поверхні кухонного гарнітура. Вбудовані в стільницю розетки застосовуються повсюдно: в робочих майстерень, офісах, художніх студіях. Реалізувати таке зручне нововведення можна і своїми руками, для цього є кілька способів.

Вбудовування стандартних настінних розеток

При товщині стільниці понад 40 міліметрів можна змонтувати в ній звичайні настінні розетки утопленого типу. Широкий асортимент електротехнічних виробів дозволяє підібрати фурнітуру під меблі, витриману практично в будь-якому стилі. Цей варіант вбудованих розеток відрізняється своєю доступністю та відносно зручний в користуванні. При покупці розеток слід також придбати для них загальну рамку на потрібну кількість позіцій.В обраному місці необхідно зробити розмітку: провести лінію, паралельну краю стола і зробити на ній позначки через кожні 7 сантиметрів за кількістю розеток. Відмічені перекрестия будуть центрами отворів. Свердлом Форстнера, порожнистої коронкою або розсувний балеринки потрібно просвердлити ніші по діаметру настановних коробок. Краще використовувати подрозетники для порожнистих стін, які фіксуються лапками. Після установки слід додатково закріпити коробки, закрутивши в кожну два шурупа, направляючи їх в торець стільниці. Коли подрозетники встановлені, необхідно виготовити і прокласти в них кабельні перемички, послідовно з'єднують розеткову групу. До крайньої розетці потрібно підключити шнур необхідної довжини з вилкою. Після виконання всіх електричних підключень розетки потрібно встановити на місце, максимально щільно притискаючи їх до поверхні стола. При наявності зазору можна зрізати зовнішній бортик настановної коробки. Розетки, вбудовані таким чином, не слід розміщувати близько до мийці, так як вони не захищені від заливання водою.

Вертикальна розеткова колонка

Найцікавішою є конструкція прихованої вертикальної колонки з декількома розетками. У закритому вигляді вона виглядає у вигляді шайби на поверхні столу, після натискання на яку механізм плавно піднімає колонку. Такі розетки відрізняються простотою установки: в стільниці досить проробити отвір необхідного діаметра, вставити колонку зверху і притягнути її знизу пластикової контргайкой. Провід з вилкою йдуть в комплекті пристрою, його залишається тільки включити в розетку. Єдиним мінусом даної конструкції є неможливість її установки в тому місці, де під стільницею розташовуються висувні ящики.

Горизонтальна планка з електрофурнітурою

Горизонтальні планки не настільки критичні до вибору місця установки. Вони також можуть бути прихованими і відкриваються при натисканні, можуть мати фіксоване напіввідкрите становище. Механізми розеток частіше встановлені за замовчуванням, хоча в продажу можна зустріти планки з порожніми осередками, що дозволяє встановлювати в них як розетки, так і вимикачі, терморегулятори та інші пристрої.