Як перевірити пульс. Як перевіряти пульс під час тренування правильно.

Щоб оцінити стан свого здоров'я, зовсім не обов'язково записуватися на новітні дорогі дослідження. Багато лікарів у своїй роботі при постановці діагнозу досі користуються перевіреними століттями традиційними методами. Вимірявши пульс , доктор може зрозуміти, наскільки серйозно стан хворого. Спортсменам даний вид діагностики дозволяє правильно розрахувати навантаження.
Інструкція
1
Вимірюйте пульс близько полудня - в цей час він найбільш стійкий. Якщо ви сильно голодні або навпаки, щойно поїли, оцінка стану здоров'я буде неточною. Також така діагностика не має сенсу після сексу, масажу або важкої фізичної праці. Екстремальні погодні умови сильно впливають на частоту пульс а, так само як і безліч інших чинників. Тому під час проведення діагностики постарайтеся бути максимально спокійні.
2
Прикладіть вказівний, середній і безіменний пальці до внутрішньої сторони зап'ястя. Тут знаходиться радіальна артерія, яка є найкращим місцем для промацування пульс а. Все три пальці повинні знаходитися на одній лінії трохи нижче кісточки. Злегка натиснувши ними, ви відчуєте поштовхи пульс а. При різній силі натискання їх частота буде змінюватися. Якщо ви відчуваєте пульс ацию крові подушечками всіх трьох пальців, значить техніка виміру вірна.
3
Виміряйте частоту пульс а по годинах з секундною стрілкою. Для цього вважайте кількість пульс ових поштовхів протягом 15 секунд. Отриманий результат помножте на 4. В нормі з віком пульс ація сповільнюється. Якщо у новонародженого нормальною частотою пульс а є показання 140, то у дорослої людини допустиме значення в 2 рази нижче - 70-80 ударів на хвилину. У літніх людей за норму приймається показання 65. І лише під час хвороби частота пульс а дорослих людей може зростати до 120 ударів.
4
Визначте частоту пульс а під час спортивних тренувань. Якщо вона нижче 120 ударів, значить навантаження недостатньо інтенсивна. Щоб дізнатися індивідуальне пікове значення, відніміть з числа 220 свій вік. Таким чином, в 20 років гранично допустиме значення частоти пульс а під час тренувань становить 200 ударів на хвилину. У 40 років - вже 180. Перевищення цих норм може негативно відбитися на вашому здоров'ї та самопочутті. Причому дані порогові значення допускаються не частіше одного-двох разів за тренування. Через чверть години після заняття пульс повинен приходити в норму. Якщо цього не сталося і ваші свідчення і раніше зашкалюють за 100 ударів в хвилину, значить ви переборщили з навантаженням, і це слід врахувати при наступних тренуваннях.