Як пити аспірин.

Одним з найпопулярніших в світі ліків є аспірин . Він створений в кінці 19 століття і до сих пір широко використовується як жарознижуючий і знеболюючий засіб. Завдяки своїй здатності розріджувати кров, аспірин застосовується для профілактики інсультів і інфарктів, а також у комплексному лікуванні інших недуг. Він випускається в різних формах і дозуваннях, а також у складі комбінованих препаратів, але як і будь-яке інше ліки, має протипоказання. Тому лікування аспірин ом проводиться під контролем лікаря.
Інструкція
1
Прийміть одну таблетку аспірин а 500 мг, якщо у вас висока температура, мігрень, невралгія або сильний зубний біль. Можна повторити прийом ліки, якщо полегшення не настало протягом години, але слід пам'ятати, що аспірин в добовій дозі більше 3-4 грам може викликати важкі побічні ефекти. Запивайте таблетку великою кількістю води, так як ацетилсаліцилова кислота, з якої складається аспірин , роз'їдає слизові оболонки. Саме тому даний лікарський препарат протипоказаний людям, що мають в анамнезі захворювання шлунково-кишкового тракту. З тієї ж причини не слід використовувати аспірин в якості місцевого засоби при зубному болю.
2
Розчиніть одну таблетку шипучого аспірин а в склянці води. Дана форма випуску переважніше при гарячкових станах, оскільки розчини ліки швидко всмоктується в кров і знижує температуру.
3
Проконсультуйтеся з лікарем з приводу призначення аспірин а в невеликому дозуванні, якщо у вас є передумови для розвитку серцево-судинних захворювань. Для профілактики порушень мозкового кровообігу добова доза препарату звичайно становить 125-300 мг. Аналогічна дозування рекомендована для запобігання повторного серцевого нападу людям, що перенесли інфаркт міокарда. Існує форма випуску ліки в спеціальній оболонці, яка розчиняється не в шлунку, а в кишечнику. Це знижує ризик виникнення побічних ефектів, так як слизова шлунка не стикається з ацетилсаліциловою кислотою.
4
Уточніть у педіатра, яка дозування ацетилсаліцилової кислоти підходить вашій дитині в разі, якщо висока температура не збивається препаратами першого вибору (парацетамол, ібупрофен). Зазвичай у малюків до року разова доза аспірин а становить 50 мг, у дітей у віці 2-4 роки - 100-200 мг, в 5-7 років - до 300 мг. Діти більш старшого віку можуть прийняти половину дорослої таблетки або навіть цілу.
Зверніть увагу
Аспірин протипоказаний при шлунково-кишкових захворюваннях, при порушенні функції нирок і печінки, при лікуванні антикоагулянтами і при бронхіальній астмі. Під час вагітності, особливо в першому триместрі, аспірин протипоказаний.
Корисна порада
При тривалому прийомі аспірину слід регулярно проводити розгорнутий аналіз крові.