Як підсилити звук навушників. Як підсилити звук в навушниках на комп'ютері.

При прослуховуванні mp3-плеєра, нам нерідко хочеться, щоб музика звучала якомога голосніше. Звичайно, завжди є можливість купити навушники з низьким опором - це трохи підвищить рівень звуку . Але слід пам'ятати, що можна обійтися і без цього. Існує кілька способів підвищення гучності музики в навушниках, для цього не потрібно специфічних знань, досить володіння комп'ютером на рівні користувача.
Інструкція
1
Для того, щоб збільшити гучність музики, що відтворюється на плеєрі, можна працювати з гучністю вихідного треку. Для цього вам знадобиться завантажити і встановити редактор для аудіо файлів. Оптимальними варіантами є Adobe Audition і Sony Sound Forge. Ці редактори підтримують швидку обробку і найкращу якість компресії після обробки. Для того, щоб обробити трек, завантажте його в редактор, після чого нормалізуйте, ретельно стежачи за милозвучністю треку. Збережіть результат обробки на жорсткому диску комп'ютера.
2
Найбільш швидким варіантом підвищення гучності для декількох пісень є використання програми mp3gain. Ця програма здатна виконувати тільки одну функцію - підвищувати рівень звучання треку, але при цьому вона здатна обробляти декілька файлів одночасно, на відміну від вищевказаних музичних редакторів. Скачайте її з мережі інтернет і встановіть на комп'ютері. Після цього підвищіть гучність треків, призначених для завантаження на плеєр.
3
У випадку, якщо у вас на плеєрі є еквалайзер, ви також можете використовувати його для того, щоб збільшити гучність музики. Все, що потрібно зробити - це виставити всі частоти еквалайзера на максимум, після чого зберегти цю настройку. Слідкуйте за тим, щоб в гонці за гучністю музики не загубилося її милозвучність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fIFpOpjRjmQ
Звичайний детекторний приймач звучить дуже тихо. Збільшити гучність звуку в навушниках, а заодно, іноді і кількість прийнятих станцій можна, виготовивши найпростіший підсилювач. Він же допоможе в деяких випадках обійтися без складної і небезпечної зовнішньої антени.
Інструкція
1
Візьміть практично будь-який малопотужний площинний біполярний транзистор. Його емітер підключіть до загального проводу, а колектор через послідовно включені навушники і вимикач, що знаходиться у відключеному положенні - до джерела живлення напругою в декілька вольт. Якщо транзистор має структуру npn, на загальному проводі повинен бути негативний полюс джерела живлення, якщо pnp - позитивний.
2
Переконайтеся, що ваш детекторний приймач побудований відповідно до вимог безпеки. Якщо використовується зовнішня антена, перевірте, чи грамотно організовано заземлення та чи мається грозоперемикача. Не забувайте правильно користуватися ним.
3
Як навантаження підключіть до детекторні приймачу замість навушників (вони тепер підключені до підсилювача) резистор опором в 10 кОм. З'єднайте між собою загальні дроти приймача і підсилювача.
4
З точки з'єднання детекторного діода і резистора подайте сигнал на базу транзистора через конденсатор ємністю близько 0,1 мкФ.
5
Увімкніть вимикач. Ви почуєте хрипкий, але гучний звук. Спробуйте підключити між колектором і базою резистор опором в декілька сотень кіло, поки не впаівая його. Пробуйте використовувати резистори з все меншим опором, поки хрип не зникне.
6
Вимкніть живлення, впаяти підібраний вами резистор, потім знову ввімкніть живлення і приступите до користування приймачем.
7
При бажанні, замініть навушники на більш зручні низькоомні, заново підібравши резистор.
8
Якщо детекторного приймача у вас ще немає, побудувавши його, одразу ж виготовте і підсилювач. Ви зможете замість зовнішньої антени використовувати кімнатну, спорудити яку можна швидше, і для якої не потрібні грозоперемикача і заземлення.
9
Щоб побудувати багатокаскадний підсилювач, підключіть до попереднього каскаду замість навушників резистор з тим же опором, яке було у навушників, потім з точки з'єднання резистора з колектором транзистора через конденсатор ємністю в 0,1 мкФ подайте сигнал на базу транзистора наступного каскаду. Чутливість підсилювача зросте. Щоб уникнути самозбудження, ставити в підсилювач більше трьох каскадів не рекомендується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fIFpOpjRjmQ