Як зробити кисті кольоровими.

Щоб в Фотошопі зробити кисті кольоровими, є дві можливості: розфарбувати готові кисті або створити авторську кольорову кисть. Залежно від завдань, які перед вами стоять, вирішуйте, який спосіб підходить вам більше.
Вам знадобиться
  • графічний редактор Adobe Photoshop версія не нижче CS, рисунок кисті.
Інструкція
1
В панелі інструментів вибирайте інструмент Brush Tool (його також можна викликати, натиснувши на клавіатурі латинську букву B). В панелі налаштувань натисніть на трикутник вістрям вниз, розташований поруч з назвою інструменту Brush, щоб вийти на список всіх кистей, які є в редакторі.
2
Якщо ви знайшли підходящу по малюнку кисть, клацніть по ній лівою клавішею миші і встановіть потрібний розмір, змінюючи настройки Master Diameter. На панелі інструментів поставте будь-які кольори, крім чорного і білого, для переднього і заднього планів.
3
В головному меню вибирайте пункт Window, у спливаючому меню пункт Brushes. Можна відразу натиснути клавішу F5 - результатом буде виклик меню редагування налаштувань кисті . Відзначте пункт Color Dynamiсs, двічі клацнувши по ньому мишкою. Вибирайте значення параметрів, як на малюнку.
4
Для того, щоб отримати двокольорову кисть, встановіть наступні параметри: * Foreground/Background Jitter - 100% * Control - Rotation * Hue Jitter - 0% * Saturation Jitter - 0% * Brightness Jitter - 0% * Purity - 100%
5
Якщо ви не знайшли потрібної кисті в стандартному наборі, можете створити авторську кисть. Для цього візьміть відповідне зображення і виділіть ту його частину, яку хочете зробити пензлем. Скопіюйте виділену частину в буфер, вибравши в головному меню послідовно пункти Edit і Copy або натиснувши комбінацію клавіш CTRL + C.
6
Відкрийте новий файл, вставте збережене зображення з головного меню, обираючи пункти Edit і Past, або клавішами Ctrl + V. В головному меню вибирайте пункт Edit, потім Define Brush Preset. У діалоговому вікні дайте назву вашої кисті і підтвердіть вибір, натиснувши OK.Откройте зображення, з яким збираєтеся працювати, вибирайте свою кисть (вона знаходиться в кінці списку) і застосуєте до неї настройки, як в п. 3
Зверніть увагу
На панелі інструментів кольору переднього і заднього планів не повинні бути чорним і білим!