Як побудувати сітку.

З розвитком інтернет технологій в нашому житті щільно вкоренилися всілякі локальні мережі. У будь-якому офісі, великому магазині і багатьох інших місцях неодмінно присутні найпростіші мережі. Побудувати локальну мережу самостійно вельми просто. Для цього потрібно мати мінімальний набір пристроїв і трохи знань в області побудови мереж. Враховуючи, що навіть в межах власної квартири багато хто користується кількома ноутбуками або ПК, тема створення мережі стає досить актуальною.
Вам знадобиться
  • мережеві кабелі
  • Wi-Fi адаптери
  • Wi-Fi маршрутизатор
Інструкція
1
Виберіть тип майбутньої локальної мережі. Акцентуйте свою увагу на наявності пристроїв, здатних до роботи з бездротовими технологіями Wi-Fi. Якщо у вашому розпорядженні є мобільні ПК, то пріоритет потрібно віддати змішаним типом локальної мережі. Придбайте Wi-Fi маршрутизатор.
2
Встановіть маршрутизатор в такому місці, щоб його сигнал діставав до всіх необхідних точок. Краще це робити в центрі приміщення. Підключіть його до будь-якого ноутбука або комп'ютера за допомогою мережевого кабелю і відкрийте настройки. Для цього відкрийте ваш браузер і введіть в адресному рядку наступний напис: http://IP-адресу маршрутизатора. Дізнатися IP пристрою ви можете в інструкції до нього.
3
Відкрийте настройки бездротової мережі. В англійській версії цей пункт називається «Wireless Internet Setup». Задайте вашому маршрутизатора постійний (статичний) IP-адресу і активуйте бездротову точку доступу. Обов'язково встановіть пароль як на сам маршрутизатор, так і на бездротову мережу.
4
Підключіть всі необхідні мобільні пристрої до створеної вами точці доступу. Для цього відкрийте пошук бездротових мереж, іконка якого знаходиться справа на панелі швидкого доступу.
5
Тепер залишилося підключити стаціонарні ПК. Ви можете придбати Wi-Fi адаптери, які дозволяють підключатися до бездротових мереж. Якщо ж відсутнє бажання витрачати зайві кошти, то з'єднайте комп'ютери з маршрутизатором, використовуючи для цього мережеві кабелі.
6
Знайдіть настройки протоколу TCP/IP для локальної або бездротової мережі. Якщо ваш маршрутизатор не підтримує функцію DHCP, то вкажіть статичний IP-адресу. Він повинен відрізнятися від адреси маршрутизатора четвертний цифрою. Цю операцію повторіть на всіх комп'ютерах і ноутбуках.