Як зробити тепловий насос.

Ринок опалювальних систем, здавалося б, дуже різноманітний і пропонує безліч різних варіантів, але це в теорії. А на практиці: газ, найчастіше, занадто далеко; скраплений газ - надто дорого; дизель - вимагає великих експлуатаційних витрат; електрика - максимально зручно, але занадто дорого. Постійне зростання цін на рідке паливо, газ і електрику змушують власників будинків уважніше придивлятися до альтернативних способів опалення житла. Порятунком в даній ситуації може послужити теплової насос, що використовує безкоштовні природні енергоносії і, завдяки цьому дозволить значно скоротити витрати на опалення вашого будинку.
Інструкція
1
Звичайно, в якості джерела енергії теплової насос теж використовує електрику. Але оскільки він не виробляє тепло, а тільки збирає його, то витрати електроенергії зменшуються в рази. Теплові насос и відрізняються за принципом своєї дії. Можна умовно розбити їх на три види. «Грунт-вода» - насос, який видобуває тепло із землі. «Повітря-повітря» - використовує тепло повітря. «Вода-вода» - як теплоносій використовуються грунтові води. Сьогодні ми розглянемо як зробити монтаж теплового насос а типу «грунт-вода» своїми руками. Принцип дії такого насос а досить простий: за допомогою зондів або колекторів насос витягує тепло з грунту. Далі, тепло транспортується соляним розчином до теплового насос у.
2
Визначте необхідне вам число свердловин. Це число буде залежати від того, яка кількість енергії вам необхідно, а також від якості ґрунту.
3
Пробуріть за допомогою бурової установки свердловину, глибиною 50-100 метрів і діаметром 20 см.Поместіте геотермальний зонд всередину цієї скважіни.Смонтіруйте периферійне оборудованіе.Ваш насос, практично, готовий. Тепер холоду вам не страшні!
Перед багатьма власниками приватних будинків дуже гостро стоїть питання економії електроенергії. Сучасні технології дозволяють значно знизити витрати на опалення будинку та подачу гарячої води. Тепловий насос, монтаж якого можна справити своїми руками, забезпечить безкоштовний збір енергії з навколишнього середовища.
Тепловий насос являє собою невеликий пристрій, призначене для обігріву будівлі та подачі гарячої води. Дана установка відрізняється екологічністю, тому вона абсолютно нешкідлива не тільки для людини, але і для навколишнього середовища. Залежно від сезону і умов експлуатації теплові насоси дозволяють досягти найкращої ефективності теплопостачання. Термін їх служби досягає 15 років. Установка теплових насосів окупається за три роки, завдяки високому ККД.

У чому полягає принцип роботи теплонасоса?

Дана система складається з теплового насоса, пристрої забору і розподілу тепла. При створенні внутрішнього контура теплонасоса використовується компресор, випарник, дросельний клапан і конденсатор. Електроенергія необхідна тільки для того, щоб компресор зміг работать.Разработка принципу роботи приладу була зроблена ще в 19 столітті. Вже тоді він отримав назву «цикл Карно». Робота насоса полягає в наступному: - в колектор виробляється подача незамерзаючої суміші, в якості якої можна використовувати воду зі спиртом, соляний розчин або гликолевую суміш. Її завдання полягає в поглинанні теплової енергії з подальшим транспортуванням до насоса; - в випарнику енергія переходить до хладагента, в результаті чого останній починає скипати, перетворюючись на пару; в результаті збільшення тиску компресора підвищується температура; - через конденсатор вся теплова енергія передається теплоносію системи опалення , розміщеної всередині будинку, при цьому холодоагент, охолоджуючись, перетворюється в рідкий стан і повертається в колектор.

Переваги використання теплових насосів

На відміну від стандартних джерел тепла теплові насоси, що мають високу потужність, мають масу переваг, серед яких варто виділити: - висока економія, яка напряму пов'язана з відсутністю необхідності закупівлі, перевезення, зберігання палива; - економія простору, яке потрібно для установки котельні, транспортного шляху і паливного склада.Недорогой тепловий насос встановлений своїми руками, не сприяє зміні загального ландшафту території і фасаду будинку. До того ж, завдяки своїй компактності, насос залишається абсолютно непоміченим для сторонніх очей.

Види сучасних теплових насосів

Існує декілька різновидів даної установки: - пристрій відкритого типу; - прилад закритого типу; - обладнання з теплообмінником горизонтального типу; - вертикальні теплообмінники.

Установка теплового насоса

Вартість теплового насоса досить висока. І це навіть якщо не вважати виклику фахівців для його монтажу. Не кожен може дозволити собі витратити більшу суму, навіть з урахуванням того, що протягом трьох років насос повністю окупить себе. Заощадити можна, якщо теплова помпа буде встановлена самостійно.
Перед початком робіт слід переконатися в справності електричного лічильника. Особливо це стосується тих випадків, коли установка насоса виробляється в будинку старої споруди.
Для цього необхідно провести попередній розрахунок і зробити декілька глибинних свердловин. Їх глибина може варіюватися в межах від 70 до 150 мм. Щоб виключити попадання грунтових вод на колектор, перед самим початком бурінням свердловин слід провести геологічні дослідження, після чого отримати дозвіл від відповідних органів. Для монтажу колектора знімається верхній шар землі і виробляється установка земляного колектора. Після цього грунт кладеться на своє місце. Сам тепловий насос встановлюється всередині будинку.
Монтаж теплового насоса не потребує капітальних будівельних роботах, тому його можна повісити навіть на стіну або дах об'єкту.
З'єднання насоса із свердловинами і земляним колектором здійснюється за допомогою двох труб. А підключення його до накопичувального резервуару і до опалювальної системи відбувається таким же чином, що й до повітряного теплового насоса.