Як перейменувати формат файлу. Як перейменувати файл в windows 7.

Формат файлу в більшості випадків визначається по його розширенню, тобто по тій частині назви, яка знаходиться правіше останньої точки. Розширення використовується компонентами операційної системи і прикладними програмами для ідентифікації типів файлів і форматів записаних в них даних. Якщо чогось потрібно перейменувати цю частину назви файлу, то зробити це можна в стандартному Провіднику Windows.
Інструкція
1
Запустіть Провідник натисканням клавіш WIN + E (російська літера У), або подвійним клацанням ярлика «Мій комп'ютер» на робочому столі. Налаштування Windows за замовчуванням забороняють Провідникові показувати розширення файлів. Якщо у вас ці установки вже змінені, то переходите до наступного шагу.Еслі ж ви бачите тільки імена файлів без розширень, то в меню Провідника розкрийте розділ «Сервіс» і виберіть у ньому рядок «Властивості папки ...». На вкладці «Вид» вікна, яке ви таким способом відкриєте, є список «Додаткові параметри» з рядком «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Зніміть позначку в перемикачі цієї настройки. Якщо потрібний вам файл є системним, то зніміть мітку навпроти пункту «Приховувати захищені системні файли», а в рядку «Показувати приховані файли і папки» навпаки, поставте позначку. Натисніть «OK» щоб зафіксувати зміни налаштувань.
2
Перейдіть в папку, яка містить файл, розширення якого треба поміняти і клацніть його правою кнопкою миші. В контекстному меню виберіть команду «Перейменувати» і замініть розширення позначенням потрібного вам формату. Провідник зажадає підтвердження операції - натисніть кнопку «Так».
3
Якщо Провідник покаже повідомлення про помилку, то, можливо, цей файл має захист від будь-яких змін. Щоб з'ясувати це, клацніть його правою кнопкою і виберіть пункт «Властивості». У вікні властивостей на вкладці «Загальні» повинна стояти позначка у атрибута "Тільки читання" - зніміть її. Натисніть «OK» і повторіть операцію переіменованія.Другой причиною неможливості змінити ім'я файлу може бути робота з ним будь-якої з програм саме в цей момент. Якщо це прикладна програма, то достатньо її закрити і повторити операцію. А якщо файл використовується яким-небудь компонентом операційної системи, то можна спробувати перейменувати його, перезагрузив комп'ютер в безпечному режимі. Якщо і це виявиться неможливим, то можна використовувати завантажувальний диск і якийсь файл-менеджер.