Як визначити дату Пасхи.

Одним з найбільш великих і шанованих православних свят вважається Пасха. Свято пов'язане із старозавітним подією визволення євреїв із єгипетського рабства. Тоді Ангел смерті, і забиваючи немовлят єгиптян, минув двері єврейських сімей, відзначених кров'ю пасхального барана. Відтоді свято Великодня став позначати перехід від смерті до життя. В сучасному розумінні Великдень - це день воскресіння з мертвих сина Бога. І хоча він присвячений конкретному подією, що сталася в певний день, наголошується Великдень щороку в різні дати, але завжди в неділю. В єпархії навіть є свій метод щорічного визначення дати Великодня .
Вам знадобиться
  • -лунний календар;
  • -звичайний календар;
  • -папір;
  • -ручка.
Інструкція
1
До святкування Великодня починають готується задовго. Їй передують Прощена неділя і Великий Піст. Сам же свято називають Світлим Христовим Воскресінням. Значенням цього свята для християн усього світу є те, що Христос своїм воскресінням перетворив фізичну смерть тіла у продовження життя. Коли після кончини людина постає перед Богом, і у нього починається нове життя. У цій події таємницею є все, навіть те, в який день його потрібно відзначати. Вперше винайшли таблиці для розрахунку Великодня в II столітті нашої ери. От тільки точними вони не були, так як Великдень - свято рухливий. І рухається він відповідно до календарем місячним. А вже в 280 році н.е. було вирішено, що Великдень ніяк не може бути раніше дня весняного рівнодення. Тому прийнято вважати дату від него.Для початку беремо звичайний календар і по ньому шукаємо день весняного рівнодення. Так називають день, в якому тривалість дня і тривалість ночі - це два однакових відрізка часу. Як правило, вдень весняного рівнодення називають 21 або 22 березня.
2
Далі визначається самий найближчий день повного місяця, який слідує за днем весняного рівнодення.
3
Великоднім неділею завжди буде 7 день тижня, наступний за днем повного місяця. Так і виходить, що випадає Пасха найчастіше на перший тиждень квітня. Вчені підрахували і зробили прогноз на саму пізню Пасху, яка може бути, назвавши дату 25 квітня. В цей день ми будемо святкувати Воскресіння Господнє тільки в 2038.
4
Православна і католицькі Великодня трохи розрізняються, тому або святкуються в один день, або католицька на тиждень раніше. Пов'язано це з тим, що тільки Православна церква відзначає свято Воскресіння Господнього за старим календарем. А весь західний світ робить це по новому. І через цю різниці святкування Великодня збігається в православному і католицькому світах всього лише раз в декілька років.